Размещаю пока не обнародованный законопроект, по состоянию на сегодня, с тем, чтобы специалисты могли включиться в его обсуждение и доработку. Благодарю за информацию. М.П.
ПРОЕКТ
Вноситься
Кабінетом Міністрів України
А. ЯЦЕНЮК
« » 2016 р.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України
«Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» щодо встановлення правових засад обліку та реалізації лісоматеріалів з метою дотримання вимог Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом
___________________________________________________________
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
I. Внести до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (відомості Верховної Ради України, 2006 р.,
№ 2-3, ст. 34; 2014 р., № 6-7, ст. 80; 2015 р., № 31, ст. 291) такі зміни:
1. Статтю 1 доповнити словами:
«Єдина державна система електронного обліку деревини – це загальнодержавна інформаційна система, яка містить дані щодо заготовлених та реалізованих лісоматеріалів підприємствами – постійними лісокористувачами.»
2. У абзаці четвертому статті 1 слова та цифри «код 4407» замінити словом та цифрами «коди 4406, 4407, 4408.»
3. Статтю 2 викласти в такій редакції:
«Засади реалізації лісоматеріалів необроблених.
Реалізація лісоматеріалів необроблених підприємствами – постійними лісокористувачами, за винятком дров паливних, деревини для забезпечення державного замовлення, потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих; деревини, використання якої передбачено колективними договорами; деревини для індивідуального ремонту та будівництва згідно з поданими заявами (для фізичних осіб); деревини для забезпечення потреб соціальної сфери (бюджетних установ, утримання яких здійснюється за рахунок бюджетних коштів), здійснюється через аукціонні торги.
Реалізація лісоматеріалів необроблених підприємствами – постійними лісокористувачами здійснюється:
а) на аукціонних торгах для резидентів України;
б) на аукціонних торгах для нерезидентів України.
На аукціонні торги для нерезидентів України підприємства – постійні лісокористувачі виставляють не реалізований обсяг лісоматеріалів необроблених на аукціонних торгах для резидентів України.
Вивезення за межі митної території України лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев забороняється.
Порядок реалізації лісоматеріалів необроблених затверджується Кабінетом Міністрів України.»
4. Статтю 21 виключити.
5. Статтю 3 викласти в такій редакції:
«Стаття 3. Підтвердження походження лісо- та пиломатеріалів в митному режимі експорту
Реалізація лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів суб’єктами підприємницької діяльності за межі митної території України в митному режимі експорту допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.
Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів видається на підставі даних єдиної державної системи електронного обліку деревини центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства або його територіальними органами, і підтверджує законність походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, забезпечує ведення електронного переліку виданих сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.
Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів затверджується Кабінетом Міністрів України.
Положення про єдину державну систему електронного обліку деревини затверджується Кабінетом Міністрів України.»
ІІ. Прикінцеві положення.
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Частина третя статті другої втрачає чинність з першого січня 2019 року.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити в межах своїх повноважень прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Голова
Верховної Ради України В.Б. Гройсман
15 коментарів
Анатолий
Є такий параметр – пороки деревини ( гнилі, сучки,дупла) так от у дровах паливних допускається усе і без обмежень і, як правило, ще й сухостій.Техсировина не може містити гнилі та має бути лише свіжезрубаною ( коротко бо є й інші параметри), а от баланси це взагалі ДІЛОВА деревина – там багато обмежень і по розміру максимального диаметру і по розміру та кількості сучків, по породі та й взагалі, там дуже багато вимог і спеціаліст "на око" відразу відрізнить де техсировина а де баланси, правда спеціалістів усе меньше а бажаючих отримувати "мзду" усе більше тому і продається клієнту за дрова усе що той купує.
admin
Согласно международной таможенной статистики, которой как бы пользуется Украина "балансы это древесина используемая для варки целлюлозы и производства плит". Это деловая древесина, учитываемая по коду 4403.
Фактически в Украине все техсырье экспортируется, как дрова топливные (4401), хотя идет на плитные заводы…
Бедой СИСТЕМЫ Гослесагентства является антирыночная система классификации древесины и пренебрежение качественной сортировкой. Об этом говорено переговорено, но никто порядок наводить не собирается… Конечно, я понимаю что это выгодно, для тех кто в сговоре с покупателями древесины ловит рыбку в мутной воде. В Латвии в конце 90-х было тоже самое. Когда к власти пришли честные люди цена обезличенного куба выросла на 5 -6 евро…
ads321
Неправда, жодним нормативним документом України чи СРСР не передбачено, що сухостій – це обов'язково дрова, тим більше паливні. Ви кажете так, виходячи з власного досвіду та міркувань здорового глузду. Але в ГОСТах на лісоматеріали круглі нема обмежень щодо сухостою, якщо діяти згідно тих вимог, то значна частина соснового сухостою відповідає вимогам ІІІ або й ІІ сорту пиловника, але хто її купить як пиловник? Дубовий сухостій з невідпавшою корою взагалі можна вивести на перший сорт. Ніде нема офіційного визначення поняття ділової деревини і ніде не сказано, що сухостій не може бути діловою деревиною. Лісниками це сприймається як незаперечна істина, тому що інакше бути не може, але насправді все трішки не так..
SaSasha
Повністю погоджуюся з ads321 щодо сухостою! Багато підприємств роками переробляє хвойний і м'ягколистяний сухостій на палетну заготовку і експортує. Які, до дідька, це дрова! Також техсировину, баланси. І це додаткові податки , робочі місця, надходження валюти, а не ті копійки, які одержують за вивезення цих позицій під виглядом дров.
Branch
По регулюванню ринку деревини.
Не встигли "центральні органами виконавчої влади" привести нормативно-правові акти у відповідність із діючим Законом, як на підході інший. Так і живемо…
Що нам пропонують?
Із "плюсів" нового проекту Закону:
1. Добавили в перелік шпали (4406) та пиломатеріали, тоньші 6 мм (4408). Експорт шпону до Туреччнини – головна біль наших фанерників, тому відчувається їх "рука" в проекті.
2. Аукціонні торги в два етапи для резидентів і нерезидентів – це підтримка вітчизняної деревообробки.
3. Виправили явний "хомут" із видачею лісокористувачими сертифікатів – норму діючого Закону, яку вже 5-й місяць не можуть виконати.
4. Немає посилання на товарно-транспортну накладну. Це добре, бо в Законі "Про бух. облік" передбачено і інші види видаткових документів. Єдине "але" – що напише в своїй постанові КМУ.
З чим не погоджуюсь:
1. Треба йти до кінця і включити код 4401 – дрова паливні. Тим більше, що посилання на дрова паливні йде у статті 2 "Засади реалізації лісоматеріалів необроблених". Якщо бути послідовними, то у 2-му пункті зазначити про дрова для населення.
2. Нерезиденти і резиденти братимуть участь в торгах на рівних умовах з 1.01.2019 р.(прикінцеві положення). Але поки що не зрозуміло де підтримка власної переробки, як будуть проходити торги, у якій валюті і як бути з ПДВ? Може тоді взагаті відмінити повернення ПДВ на круглий ліс? Поки що я не розумію цього моменту з "гібридними" торгами.
3. Чомусь забули, що сертифікати неохідно не тільки оформлювати, але й давати у загальний доступ. В попередній редакції Закону ДАЛРУ зобов'язували розміщувати перелік сертифікатів на власному сайті.
4. Якщо мені не зраджує пам'ять, то у варіанті "реформи" від ДАЛРУ з облуправлінь планували зробити "лісові патрулі". Як "патруль" пов'язаний із оформленням сетрифікату – не зрозуміло. Може тоді передати оформлення сертифікатів незалежним експертним організаціям? ДАЛРУ веде базу, надає до неї доступ власним терорганам або незалежним експертам згідно угоди – і нехай конкурують.
Це випадок, коли воза ставлять попереду коня. Спочатку необхідно визначитись із стратегією реформ, а потім розподіляти повноваження, а не навпаки.
5. Пункт більше із серії "ні риба, ні м'ясо". Зник пункт, що сертиффікат не може передаватися іншим суб'єктам. Тобто не зрозуміло як будуть видаватися сертифікати: одразу з накладними чи лише за вимогою експортера. Все віддали на розсуд Кабміну. Те ж із правилами проведення аукціонів.
І деякі роздуми:
Тут вже писали про те, що сервери не витримують навантаження. Що буде після впровадження "тотального" електронного обліку – важко уявити. Система потребує обслуговування не тільки в "центрі", а й в областях. На все потрібні чімалі кошти. Звідки вони братимуться? З яких джерел? Не думаю, що з держбюджету…
Важливі моменти будуть регулюватися постановами КМУ, тому повністю оцінити вплив на ринок деревини проект Закону без проекту постанов КМУ неможливо.
admin
Вы видите различие межу "дровами топливными" , "технологическим сырьем" и "балансами" ? Есть ли среди названных категорий "деловая древесина"? Можно ли "техсырье" и "балансы" экспортировать как "топливную древесину", учитывая по коду 4401.?
Анатолий
При бажанні можна усе під код 4401 загнати, бо спеців на таможні нема, їх уже у лісхозах нема а про різницю у дровах я написав, але не думаю,що це можна змінити на раз.
zoro
Ми можемо до краю днів сперечатись чим відрізняються такі сортименти, доки не відійдемо від ГОСТів радянської пори, в ідеології яких планова економіка. Аналогічно,- хтось може вказати на різницю між пиловником та фансировиною дубовою. Жодної. А ми досі в усіх аукціоціоних договорах посилаємось на ГОСТ 9462-88.
Потрібен інший підхід – кількісний підрахунок вад деревини на одиницю довжини.
Branch
Нагадаю, що нові ДСТУ повинни були з"явитися до кінця минулого року.
admin
Это письмо пришло на мою почту. Размещаю, как комментарий в надежде, что тему продолжат… М.П.
Пропозиції до другого питання порядку денного наступного засідання Громадської ради при ДАЛРУ: «Про участь Громадської ради у забезпеченні правової та фінансово-економічної стабільності галузі лісового господарства України»
1. Асоціація “Чернігівлісдеревпром” пропонує підняти питання створення прозорого ринку деревини, який сприятиме стабільній роботі як підприємств лісового господарства, так і деревообробного сектору економіки. Перший крок – запровадження нового порядку реалізації необробленої деревини, узгоджений робочою групою та ДАЛРУ у грудні 2015 року.
2. Сформулювати та оприлюднити порядок формування стартової ціни на деревину, яка реалізується через аукціони.
3. Пропонуємо впровадити на постійній основі практику участі громадських і галузевих організацій та об'єднань, науковців, експертних груп у формуванні політики лісової галузі через створення спільних комісій (робочих груп), рішення яких буде обов'язковим для виконання.
Таким чином, на етапі підготовки та розробки нормативного документу для вирішення конкретного питання при Держлісагентстві буде створюватися робоча група, до складу якої запрошуються представники всіх зацікавлених сторін. Аналіз проблеми з різних точок зору дозволить запропонувати більшу кількість альтернативних варіантів, точніше спрогнозувати вплив цих рішень та обрати оптимальний варіант.
Наша пропозиція базується на досвіді роботи державних органів влади у економічно розвинутих країнах. Така практика дозволяє балансувати інтереси різних сторін при впровадженні змін, уникати різких необґрунтованих кроків, а тому є необхідною умовою для забезпечення стабільності у лісовій галузі.
SRB
Повністю підтримуємо колег з Чернігіва. Оскільки допомагали на
Житомирщини в організації аукціону 24-25 березня, за цей час вислухали чисельні скарги, зокрема, і на принципи ціноутворення при формуванні лотів лісгоспами. Взагалі, постало питання, а яку відповідальність несе лісокористувач за порушення Наказу 42?? Обсяги запропонованої деревини суттєво скорочені, ціни захмарні, контроль за виконанням укладених Договорів відсутній. Громадськості потрібно більше наполягати на прямій участі в процесах контролювання діяльності лісокористувачів. А то серце болить, як переробники ненавидять один одного за те, що не можуть елементарно купити цивілізовано сировину. Повторимо, Чернігів, ми з вами і готові практично допомагати.
З повагою,
Колектив Сумської ресурсної біржі
Lssnyk
Автори цього законопроекту планують загнати всіх постійних лісокористувачів не залежно від підпорядкування та форми власності у Єдину систему електронного обліку деревини. Але ж сучасні потужності (сервери) ЛІАЦ уже зараз не спроможні "переварити" запити тієї малої кількості лісгоспів, що перейшли на електронний облік деревини в повному обсязі. Зараз немає ніякої гарантії, що за робочий день лісгоспу вдасться хоч раз увійти у 1С підприємство в частині електронного обліку.
Розширюватися треба.
Pavel Vasyliev
Приветствую всех читателей Украинского Лесовода.
На сегодняшний день действиельно есть проблемы по работе стабильности работы в системепри пиковых нагрузках (формирование ряда отчетов, и одномоментная попытка синхронизации данных с главной базой – если речь идет о 100 и более пользователях одновременно)
Сделано:
– Переписаны алгоритмы формирования отчетов
– отслеживание одинаковых запросов от одного и того же пользователя
В работе (срок завершения реализации до 2 недель в зависимости от задач)
– перевод на MS SQL 2014
– переход на 1С 8.3
– расширение канала данных с 1Гбит – до 10 Гбит
Работа была начата еще в декабре месяце. По состоянию на сейчас обращения по работе главной системы занимают 52% от общего количества обращений (статистика ведеться в разрезе ЛГ на ежедневной основе)
При реализации оставшихся пунктов большая часть вопросов отпадет
З.Ы. Единственный пункт, который может занять до 1 мес. – это переход на 1С 8.3
С ув. П. Васильев
ДП "ЛИАЦ"
admin
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58485
Lisowporadnik
Шановні лісівники прошу вашої оцінки програмі «Лісовпорядник». Дана програма має тяжкий та довгий шлях з багатьма перепонами, ямами та багато іншого. Розробка програми тривала з 2008 до 2012 та зазнала фіаско. Ось уже 4 роки, як вона лежить каменем на душі «минулого молодого спеціаліста», який до розповідався на конференціях та інших заходах, про програму і з чого вона побудована. Результатом розмов є успішні продукти, аналогами даної програми у країнах СНГта Україні. Скажіть будь ласка дана програма є застарілою та не доцільною (повним гімн…) чи Ви маєте можливість підтримати даний програмний продукт. Додаю демонстраційне відео даної програми з обмеженим функціоналом. Повна версія має «Картку таксації», «Редактор картографії». Можу розробити будь який функціонал за бажанням. Зверніть увагу на можливості побудови «Бусольної зйомки». Весь хід розробки програми ви можете прослідкувати у тезах доповідей конференцій (8 публікацій) та 3 статей у наукових вісника, що засвідчує авторські права. З ПОЧАТКУ ПОДУМАЙ А ТОДІ ПУБЛІКУ істина. Прошу, щодо мене АДМІН ресурс не ВМИКАТИ ;).
https://www.youtube.com/watch?v=za5ES9676Lo
Comments are closed.