Законодательства “про ринок деревини” ещё нет… По мнению депутатов, самое время установить наказания тех, кто его не выполняет? М.П.
Проект
вноситься народними депутатами України
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про ринок деревини
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
1) доповнити статтями 671, 672, 673 в такій редакції:
“Стаття 671. Порушення порядку подання інформації відповідно до Закону України “Про ринок деревини”
Неподання, несвоєчасне подання у встановленому порядку інформації відповідно до Закону України “Про ринок деревини” до інформаційно-телекомунікаційної системи, що забезпечує створення, зберігання та оприлюднення інформації у сфері лісового господарства —тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, —тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Подання завідомо недостовірної інформації відповідно до Закону України “Про ринок деревини” до інформаційно-телекомунікаційної системи, що забезпечує створення, зберігання та оприлюднення інформації у сфері лісового господарства, —тягне за собою накладення штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 672. Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про деревообробну діяльність Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про деревообробну діяльність, — тягне за собою накладення штрафу від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 673. Неподання, несвоєчасне подання річного та/або квартального плану заготівлі деревини. Неподання, несвоєчасне подання у встановленому порядку річного та/або квартального плану заготівлі деревини — тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”;
2) у статті 221 після цифр “514” доповнити цифрами “671, 672, 673”.
3) у статті 255:
- абзац другий пункту 1 частини першої після цифри “514” доповнити цифрами “671, 672, 673”;
- абзац двадцять восьмий пункту 1 частини першої після слів “лісового господарства” доповнити цифрами “671, 672, 673”.
ІІ. Прикінцеві положення
- Цей Закон набирає чинності з 01 квітня 2021року.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про ринок деревини
1.Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про ринок деревини (далі – проект) розроблений з метою запровадження відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері ринку деревини.
На розгляд Верховної Ради України подано проект Закону про ринок деревини реєстр. №4197 від 07.10.2020 та альтернативний до нього проект Закону про ринок деревини, які передбачають відповідальність учасників ринку деревини за невиконання ними окремих обов’язків. Разом з тим, у згаданих законопроектах наявні лише бланкетні норми щодо притягнення порушників до відповідальності. При цьому чинне законодавство не передбачає жодної відповідальності за вчинення порушення вимог законодавства, що регулює ринок деревини.
З огляду на зазначене, необхідно внести зміни до чинного законодавства, а саме – до Кодексу України про адміністративні правопорушення, та передбачити відповідальність для учасників ринку деревини за невиконання ними вимог законодавства про ринок деревини.
У свою чергу, відсутність законодавчо визначеної реальної відповідальності за невиконання вимог, встановлених законодавством про ринок деревини, може призвести до ігнорування учасниками таких вимог і, відповідно, вчинення ними регулярних порушень, що може мати негативний вплив на розвиток ринку деревини.
- Мета і завдання законопроекту
Метою законопроекту є встановлення відповідальності за вчинення адміністративних порушень, а саме – за невиконання вимог законодавства, що регулює ринок деревини. Встановлення такої відповідальності спонукатиме учасників ринку деревини належно виконувати покладені на них обов’язки, що позитивно впливатиме на розвиток ринку деревини.
- Загальна характеристика і основні положення законопроекту Проектом Закону пропонується:
- запровадити відповідальність за адміністративні правопорушення законодавства про ринок деревини, а саме: за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації відповідно до законодавства про ринок деревини, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про деревообробну діяльність, неподання, несвоєчасне подання річного та/або квартального плану заготівлі деревини;
- передбачити, що справи про вчинення зазначених адміністративних правопорушень розглядаються районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами;
- визначити, що протоколи про зазначені правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.
- Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Основними нормативно-правовими актами, що регулюють правовідносини у цій сфері, є Конституція України, Лісовий кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення.
- Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з державного бюджету.
- Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту
Прийняття та введення в дію Закону забезпечить дотримання учасниками ринку деревини встановлених вимог, а також забезпечить можливість належної реалізації законодавства про ринок деревини.
Народні депутати України
Ініціатор(и) законопроекту:
- Бондаренко Олег Володимирович (IX скликання)
- Андрійович Зіновій Мирославович (IX скликання)
- Криворучкіна Олена Володимирівна (IX скликання)
- Овчинникова Юлія Юріївна (IX скликання)
- Железняк Ярослав Іванович (IX скликання)
- Підласа Роксолана Андріївна (IX скликання)
- Заблоцький Мар’ян Богданович (IX скликання)
- Задорожний Андрій Вікторович (IX скликання)
- Мовчан Олексій Васильович (IX скликання)
- Прощук Едуард Петрович (IX скликання)
- Чернєв Єгор Володимирович (IX скликання)
- Маріковський Олександр Валерійович (IX скликання)
- Юрчишин Ярослав Романович (IX скликання)
- Кисилевський Дмитро Давидович (IX скликання)
- Приходько Борис Вікторович (IX скликання)
- Василенко Леся Володимирівна (IX скликання)
- Шахов Сергій Володимирович (IX скликання)
- Арешонков Володимир Юрійович (IX скликання)
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про ринок деревини
|
Чинна редакція |
Редакція з урахуванням пропонованих змін |
|
Кодекс України про адміністративні правопорушення |
|
|
Відсутня |
Стаття 671. Порушення порядку подання інформації відповідно до Закону України “Про ринок деревини” Неподання, несвоєчасне подання у встановленому порядку інформації відповідно до Закону України “Про ринок деревини” до інформаційно-телекомунікаційної системи, що забезпечує створення, зберігання та оприлюднення інформації у сфері лісового господарства — тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, — тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Подання завідомо недостовірної інформації відповідно до Закону України “Про ринок деревини” до інформаційно-телекомунікаційної системи, що забезпечує створення, зберігання та оприлюднення інформації у сфері лісового господарства, — тягне за собою накладення штрафу від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
|
Відсутня |
Стаття 672. Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про деревообробну діяльність. Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про деревообробну діяльність, — тягне за собою накладення штрафу від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
|
Відсутня |
Стаття 673. Неподання, несвоєчасне подання річного та/або квартального плану заготівлі деревини. Неподання, несвоєчасне подання у встановленому порядку річного та/або квартального плану заготівлі деревини — тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
|
Стаття 221. Районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді) Судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою – четвертою та сьомою статті 41, статтями 41-1 – 41-3, 42-1, 42-2, частиною першою статті 44, статтями 44-1, 44-3, 46-1, 46-2, 51, 51-2, 51-4, частинами другою, четвертою та п’ятою статті 85, статтями 85-1, 88 – 88-2, 89, 90, 91, 91-5, 92-1, 96-2, 98, 101-103, 103-3, частиною першою статті 106-1, статтями 106-2, 107-1, частиною другою статті 112, частинами четвертою, сьомою і дев’ятою статті 121, частиною четвертою статті 122, статтями 122-2, 122-4, 122-5, частинами другою і третьою статті 123, статтею 124, частиною третьою статті 126, частиною четвертою статті 127, статтею 127-1, статтею 130, частиною третьою статті 133, статтями 135-1, 139, частиною четвертою статті 140, статтями 146, 149-1, частиною другою статті 154, статтею 155-1, частинами першою, третьою і четвертою статті 156, статтями 156-4, 160, 162, 162-1, 162-3, 163-1 – 163-4, частиною другою статті 163-7, статтями 163-12, частинами другою і третьою статті 163-17, статтями 164, 164-3, 164-5-164-13, частини третя – шоста статті 164-14, статті 164-15-164-19, 166-1 – 166-4, частинами першою, другою, дев’ятою та десятою статті 166-6, 166-8 – 166-12, 166-14 – 166-18, 166-21, 166-22, 166-23, 166-24, 166-25, 166-27, 171-2, 172-4 – 172-20, 173 – 173-2, 173-4, 174, 177-2, частиною третьою статті 178, статтею 180-1, частинами першою, другою і третьою статті 181, частиною другою статті 182, статтями 183-1 – 185-11, 185-13, 186-1, 186-5 – 186-8, 187, 188, 188-1, 188-13 (крім справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з невиконанням законних вимог державного виконавця), 188-14, 188-16, 188-17, 188-19, 188-22, 188-25, 188-27, 188-28, 188-31, 188-32, 188-33, 188-34, 188-35, 188-38, 188-39, 188-40, 188-41, 188-45, 188-46, 188-47, 188-48, 188-49, 188-50, 188-54, 188-55, частиною першою статті 189-1, статтями 189-3, 190, 191, 193, 195-1 – 195-6, статтями 204-1, 204-3, 206-1, 212-2 – 212-24 цього Кодексу, а також справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років. |
Стаття 221. Районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді) Судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою – четвертою та сьомою статті 41, статтями 41-1 – 41-3, 42-1, 42-2, частиною першою статті 44, статтями 44-1, 44-3, 46-1, 46-2, 51, 51-2, 51-4, частинами другою, четвертою та п’ятою статті 85, статтями 85-1, 88 – 88-2, 89, 90, 91, 91-5, 92-1, 67-1, 67-2, 67-3, 96-2, 98, 101-103, 103-3, частиною першою статті 106-1, статтями 106-2, 107-1, частиною другою статті 112, частинами четвертою, сьомою і дев’ятою статті 121, частиною четвертою статті 122, статтями 122-2, 122-4, 122-5, частинами другою і третьою статті 123, статтею 124, частиною третьою статті 126, частиною четвертою статті 127, статтею 127-1, статтею 130, частиною третьою статті 133, статтями 135-1, 139, частиною четвертою статті 140, статтями 146, 149-1, частиною другою статті 154, статтею 155-1, частинами першою, третьою і четвертою статті 156, статтями 156-4, 160, 162, 162-1, 162-3, 163-1 – 163-4, частиною другою статті 163-7, статтями 163-12, частинами другою і третьою статті 163-17, статтями 164, 164-3, 164-5-164-13, частини третя – шоста статті 164-14, статті 164-15-164-19, 166-1 – 166-4, частинами першою, другою, дев’ятою та десятою статті 166-6, 166-8 – 166-12, 166-14 – 166-18, 166-21, 166-22, 166-23, 166-24, 166-25, 166-27, 171-2, 172-4 – 172-20, 173 – 173-2, 173-4, 174, 177-2, частиною третьою статті 178, статтею 180-1, частинами першою, другою і третьою статті 181, частиною другою статті 182, статтями 183-1 – 185-11, 185-13, 186-1, 186-5 – 186-8, 187, 188, 188-1, 188-13 (крім справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з невиконанням законних вимог державного виконавця), 188-14, 188-16, 188-17, 188-19, 188-22, 188-25, 188-27, 188-28, 188-31, 188-32, 188-33, 188-34, 188-35, 188-38, 188-39, 188-40, 188-41, 188-45, 188-46, 188-47, 188-48, 188-49, 188-50, 188-54, 188-55, частиною першою статті 189-1, статтями 189-3, 190, 191, 193, 195-1 – 195-6, статтями 204-1, 204-3, 206-1, 212-2 – 212-24 цього Кодексу, а також справи про адміністративні правопорушення, вчинені особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років. |
|
Стаття 255. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення У справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 – 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: 1) уповноважені на те посадові особи: …
центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства (частини друга і п’ята статті 85, статті 85-1, 88-1, 90); … |
Стаття 255. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення У справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 – 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: 1) уповноважені на те посадові особи: органів внутрішніх справ (Національної поліції) (частина перша статті 44, статті 44-1, 44-3, 46-1, 46-2, 51, 51-2, 51-4 , 67-1, 67-2, 67-3, 88-1, 89, 92); центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства (частини друга і п’ята статті 85, статті 85-1, 88-1, 90, 67-1, 67-2, 67-3); … |
Народні депутати України
