Это тот самый законопроект, который Андрей Заблоцкий и Ирина Грузинская позиционировали как панацею от нелегальных рубок . О нем пишут уже месяц, но текст я увидел только сегодня (огромное спасибо тому, кто его выслал). На официальных сайтах , в том числе ВР, Минприроды и Гослесагентства я его не нашел, – отсюда и фото. Буду благодарен за ссылку на публикацию законопроекта официальными органами власти. М.П.
ПРОЕКТ
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері лісових відносин
Верховна Рада України постановляє:
- Внести зміни до таких законодавчих актів України:
- У статті 69 Лісового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 21, ст. 170; 2009 р., № 45, ст. 684; 2013 р., № 46, ст. 640; 2017, № 29, ст. 315):
частину другу викласти в такій редакції:
«Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини (лісорубний квиток) видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства»;
частину п’яту виключити.
- У Законі України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 2-3, ст. 34; 2014 р., № 6-7, ст. 80; 2015 р., № 31, ст. 291; 2018 р., № 41, ст. 320, № 42, ст. 327):
1) преамбулу викласти в такій редакції:
«Цей Закон визначає особливий правовий режим експорту та реалізації лісоматеріалів та окремих виробів з деревини»;
2)у статті 1:
абзац четвертий викласти в такій редакції:
«окремі вироби з деревини – вироби з деревини згідно з кодами 4402, 4406, 4407, 4408, 4409, 4415, 4416 (розділ IX, група 44 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності)»;
Після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
«єдина державна система електронного обліку деревини – автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує збирання, зберігання, обробку і захист інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини»;
у зв’язку з цим абзац п’ятий вважати відповідно абзацом шостим;
абзац шостий викласти в такій редакції:
«цінні та рідкісні породи дерев – берека (Sorbus torminalis L), вишня (Сerasus), груша (Pyrus) горіх (Juglans), каштан (Castanea), тис ягідний (Taxus baccata L), черешня (Prunus avium L), явір (Acer pseudoplatanus L), ялівець (Juníperus), платан (Platanus L)»;
3) у статті 2:
назву викласти в такій редакції:
«Стаття 2. Заборона експорту лісоматеріалів та окремих виробів з деревини цінних та рідкісних порід дерев»;
у частині першій слова «пиломатеріалів» замінити словами «окремих виробів з деревини»;
4) статтю 3 викласти в такій редакції:
«Стаття 3. Підтвердження походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини
Реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб’єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини.
Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини затверджується Кабінетом Міністрів України.
Сертифікати про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.
Особи, винні в порушенні порядку видачі та обігу сертифікатів про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, несуть відповідальність згідно із законом.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, забезпечує ведення та розміщення на своєму офіційному веб-сайті електронного переліку виданих сертифікатів про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, а також внесення виданих сертифікатів до єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, в день видачі таких сертифікатів.
Право на експорт певної партії лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, має суб’єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат на відповідну партію лісоматеріалів або окремих виробів з деревини.
Випуск у митний режим експорту лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, здійснюється органом доходів і зборів на підставі сертифікатів про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, отриманих від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, з використанням механізму «єдиного вікна» відповідно до Митного кодексу України.
Сертифікат про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини не може передаватися іншим суб’єктам підприємницької діяльності для подальшої реалізації лісоматеріалів та окремих виробів з деревини»;
5) у статті 4:
у частині третій після слів «у сфері лісового» доповнити словами «та мисливського»;
доповнити частиною четвертою такого змісту:
«Моніторинг внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених здійснюється на основі систематизації та узагальнення інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини з єдиної державної системи електронного обліку деревини.»;
6) доповнити статтею 5 такого змісту:
«Стаття 5. Електронний облік деревини
Власники лісів і постійні лісокористувачі вносять інформацію до єдиної державної системи електронного обліку деревини, у разі здійснення ними заготівлі та реалізації деревини.
Держателем єдиної державної системи електронного обліку деревини є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.».
- Доповнити Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затверджений Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 47, ст. 532; 2012 р., № 23, ст. 238; 2013 р., № 2, ст. 4, № 2, ст. 10, № 8, ст. 75, № 14, ст. 92, № 15, ст. 104, № 15, ст. 105, № 15, ст. 116, 2013 р., № 41, ст. 550; 2014 р., № 23, ст. 873, № 30, ст. 1008, № 41-42, ст. 2024; 2015 р., № 14, ст. 96, № 21, ст. 133; 2016 р., № 4, ст. 39, № 4, ст. 40; 2017 р., № 4, ст. 41, № 29, ст. 315; 2019 р., № 52, ст. 1784) пунктом 10 такого змісту:
|
«10. |
Сертифікат про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини |
Закон України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» |
». |
- У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., № 51, ст. 1122):
1) у абзаці першому статті 65 «перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників;» виключити.
2) доповнити статтями 65-2 і 65-3 такого змісту:
«Стаття 65-2. Неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини
Неподання, несвоєчасне подання у встановленому порядку інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку деревини, –
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке посадову особу вже було піддано адміністративному стягненню, –
тягне за собою накладення штрафу від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку деревини, –
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 65-3. Перевезення, зберігання, закупівля та використання незаконно заготовленої деревини
Перевезення, зберігання, закупівля та використання незаконно заготовленої деревини –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»;
3) у статті 222 після слів «інших паливно-мастильних матеріалів» доповнити словами «, неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку деревини, перевезення, зберігання, закупівля та використання незаконно заготовленої деревини», а слова та цифри «статті 80 і 81» замінити словами та цифрами «статті 65-2, 65-3, 80 і 81»;
4) у статті 234-2 після слів та цифр «(стаття 188-23)» доповнити словами « неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку деревини (стаття 65-2)»;
5) статтю 241 викласти в такій редакції:
«Стаття 241. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49, 63-65-2, 66-70, 72, 73, 74, 75, 77, 77-1, 188-5 цього Кодексу.
Від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:
1) за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49, 63-65-1, 66-70, 72, 73, 74, 75, 77, 77-1, 188-5 посадові особи, уповноважені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, керівник, його заступники, головні лісничі, старші інженери та інженери, лісничі, помічники лісничих.
2) за адміністративні правопорушення, передбачені статтею 65-2 керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, його заступники, керівники самостійних структурних підрозділів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, керівник територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, його заступники, та керівники і спеціалісти структурних підрозділів територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.»;
6) у статті 255:
у пункті 1 частини першої:
в абзаці другому після цифр «51-2,» доповнити цифрами «65-2, 65-3,»;
в абзаці двадцять шостому після цифр « 51-2,» доповнити цифрами «65-2,»;
абзац двадцять восьмий викласти в такій редакції:
«центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства (стаття 65-2, частини друга і п’ята статті 85, статті 85-1, 88-1, 90);».
частину другу доповнити новим пунктом 5 такого змісту:
«5) посадові особи державної лісової охорони (статті 49, 63-65-1, 66-70, 72, 73, 74, 75, 77, 77-1, 188-5)».
- У статті 246 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст.131; 2016 р., № 11, ст. 127; 2017 р., № 37, ст. 379; 2018 р., № 42, ст. 327; 2019 р., № 22, ст. 83):
назву викласти в такій редакції:
«Стаття 246. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, збут, закупівля, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини»;
абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
«1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, збут, закупівля, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини, що заподіяли істотну шкоду, -».
- Прикінцеві положення
- Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
- Установити, що вироби з деревини реалізуються за межі митної території України в митному режимі експорту за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини:
за кодами 4406, 4415 розділу IX групи 44 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності через 6 місяців з дня набрання чинності цим Законом;
за кодами 4409, 4416 розділу IX групи 44 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності через 9 місяців з дня набрання чинності цим Законом;
за кодами 4408, 4402 розділу IX групи 44 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності через 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом.
- Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити:
прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно- правових актів у відповідність із цим Законом.
Голова
Верховної Ради України Д. РАЗУМКОВ
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері лісових відносин»
- Обґрунтування необхідності прийняття акту
На сьогодні постійні лісокористувачі та власники лісів у господарській діяльності поєднують повноваження щодо видачі спеціальних дозволів на заготівлю деревини (лісорубних квитків) на всі види рубок, крім рубок головного користування, а також повноваження щодо заготівлі деревини на їх підставі.
Вбачається за необхідне приведення у відповідність норми статі 69 Лісового кодексу України у частині видачі спеціальних дозволів (лісорубних квитків) з вимогами статті 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», відповідно до якої документи дозвільного характеру видаються виключно дозвільним органом (суб’єктом владних повноважень).
Про недоліки вітчизняного законодавства щодо поєднання у діяльності суб’єктів господарювання повноважень з видачі спеціальних дозволів та виключного права на заготівлю деревини також неодноразово зазначалося міжнародними експертами ЄС та наголошувалося на необхідності уникнення відповідних корупційних ризиків у сфері лісових відносин.
У зв’язку з чим повноваження щодо видачі спеціального дозволу на заготівлю деревини (лісорубного квитка) на всі види рубок покладаються на суб’єкт владних повноважень – центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства.
Актуальним також стоїть питання щодо вдосконалення Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (далі ‒ Закон) у частині врегулювання порядку підтвердження походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів під час їх реалізації за межі митної території України в митному режимі експорту; доповнення переліку виробів з деревини, що потребують підтвердження їх походження; врегулювання питання щодо здійснення моніторингу внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених на виконання вимог, передбачених частиною третьою статті 4 цього Закону.
Наразі норма частини третьої статті 3 Закону не виконується, оскільки споживач під час придбання лісоматеріалів необроблених не знає, яку саме продукцію (пиломатеріали) та в якій кількості він буде експортувати, скільки сировини буде використано на її випуск та від якого лісокористувача, виконати зазначену норму Закону технічно неможливо.
За інформацією Держмитслужби з метою уникнення встановлених заборон та обмежень, окремі суб’єкти ЗЕД використовують різноманітні шляхи, здійснюючи експорт виробленої з лісоматеріалів продукції, яка піддається мінімальній обробці і за своїми характеристиками максимально наближена до лісоматеріалів, або вироби з деревини, які за фактом є пиломатеріалами (товарна позиція за кодом 4407 за УКТЗЕД), на які повинен видаватися сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.
Таким чином, вбачається необхідним доповнення товарними позиціями 4402, 4406, 4408, 4409, 4415, 4416 за УКТЗЕД переліку лісоматеріалів та виробів з деревини, експорт яких здійснюється з обов’язковим наданням митним органам сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.
В той же час, необхідно зазначити, що останнім часом частішають випадки порушення лісового законодавства, зокрема незаконного обігу та використання деревини.
Серед різних засобів, що використовуються державою для боротьби з лісовими правопорушеннями, чільне місце за законодавством України належить адміністративній відповідальності.
Існуючий стан справ не дозволяє реалізовувати визначені статтею 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завдання, що полягають в охороні конституційних прав і свобод громадян, власності, прав і законних інтересів підприємств, установ та організацій, установленого правопорядку, запобіганні правопорушенням, вихованні громадян неухильно додержуватися Конституції та законів України, повазі до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов’язків, відповідальності перед суспільством.
Існує реальна необхідність посилення відповідальності та внесення змін до законодавчих актів, що встановлюють відповідальність за порушення законодавства в сфері охорони і захисту лісів.
- Цілі і завдання прийняття акта
Головною метою проекту акта є вдосконалення положень законодавства у сфері лісових відносин, а також запровадження системи узгоджених правових норм щодо відповідальності і протидії порушенням законодавства в сфері охорони і захисту лісів та незаконному обігу деревини.
- Загальна характеристика і основні положення проекту акта
Законопроектом пропонується внести зміни до статті 69 Лісового кодексу України у частині визначення єдиного підходу щодо видачі спеціального дозволу на заготівлю деревини (лісорубного квитка) на всі види рубок виключно суб’єктом владних повноважень – центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.
Також пропонується внесення змін до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» у частині запровадження обов’язковості ведення електронного обліку деревини постійними лісокористувачами та власниками лісів, визначення способу збору, систематизації та узагальнення інформації для здійснення моніторингу внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених, шляхом використання даних про походження, заготівлю та реалізацію деревини з єдиної державної системи електронного обліку деревини.
До вищезазначеного закону вносяться зміни у частині розширення переліку окремих виробів з деревини, на які видається сертифікат про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини. Такі зміни законодавства формують основу для прозорої діяльності суб’єктів господарювання на внутрішньому ринку та збільшення оперативності процесів митного оформлення лісопродукції.
Крім того, законопроектом запроваджується адміністративна і кримінальна відповідальність за закупівлю та використання в господарській діяльності незаконно заготовленої деревини, шляхом внесення змін до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доповнення кодексу статтями 65-2, 65-3 та внесення змін до статті 246 Кримінального кодексу України.
- Стан нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання
Питання, які пропонується вирішити законопроектом, регулюються Лісовим кодексом України, Законом України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», Кодексом законів про адміністративні правопорушення, Кримінальним кодексом України.
- Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.
- Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта
Прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері лісових відносин» дозволить державі комплексно вирішити проблеми з незаконними рубками та наявності на ринку деревини невідомого походження.
ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ
до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
щодо удосконалення законодавства у сфері лісових відносин»
|
Зміст положення (норми) чинного законодавства |
Зміст відповідного положення (норми) проекту Закону |
|||
|
Лісовий кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 17, ст.99) |
||||
|
Стаття 69. Спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів … Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства. … Спеціальний дозвіл видається власниками лісів або постійними лісокористувачами у встановленому порядку також на проведення інших рубок та робіт, пов’язаних і не пов’язаних із веденням лісового господарства. … |
Стаття 69. Спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів … Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини (лісорубний квиток) видається органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.
… Виключити |
|||
|
Закон України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, № 2-3, ст.34) |
||||
| Цей Закон визначає особливий правовий режим експорту та реалізації лісо- та пиломатеріалів. Стаття 1. Визначення термінів …пиломатеріали – пилопродукція певних розмірів та якості, яка має щонайменше дві плоскопаралельні пласті (розділ IX, група 44, код 4407 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності;
відсутня
цінні та рідкісні породи дерев – акація, берека, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешня, явір, ялівець. |
Цей Закон визначає особливий правовий режим експорту та реалізації лісоматеріалів та окремих виробів з деревини. Стаття 1. Визначення термінів …
окремі вироби з деревини – вироби з деревини згідно з кодами 4402, 4406, 4407, 4408, 4409, 4415, 4416 розділ IX, група 44 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності; єдина державна система електронного обліку деревини – автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує збирання, зберігання, обробку і захист інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини; цінні та рідкісні породи дерев – берека (Sorbus torminalis L), вишня (Сerasus), груша (Pyrus) горіх (Juglans), каштан (Castanea), тис ягідний (Taxus baccata L), черешня (Prunus avium L), явір (Acer pseudoplatanus L), ялівець (Juníperus), платан (Platanus L). |
|||
|
Стаття 2. Заборона експорту лісо- та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев
Вивезення за межі митної території України лісоматеріалів та пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев забороняється. |
Стаття 2. Заборона експорту лісоматеріалів та окремих виробів з деревини цінних та рідкісних порід дерев
Вивезення за межі митної території України лісоматеріалів та окремих виробів з деревини цінних та рідкісних порід дерев забороняється. |
|||
|
Стаття 3. Підтвердження походження лісо- та пиломатеріалів
Реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб’єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів. Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів затверджується Кабінетом Міністрів України. Сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів видаються підприємствами – постійними лісокористувачами разом з товарно-транспортною накладною.
Особи, винні в порушенні порядку видачі та обігу сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, несуть відповідальність згідно із законом. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, забезпечує ведення та розміщення на своєму офіційному веб-сайті електронного переліку виданих сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, а також внесення виданих сертифікатів до єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, в день видачі таких сертифікатів. Право на експорт певної партії лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, має суб’єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат про походження на відповідну партію лісо- або пиломатеріалів. Випуск у митний режим експорту лісо- та пиломатеріалів, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, здійснюється органом доходів і зборів на підставі сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, отриманих від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, з використанням механізму «єдиного вікна» відповідно до Митного кодексу України. Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів не може передаватися іншим суб’єктам підприємницької діяльності для подальшої реалізації лісоматеріалів на внутрішньому ринку України. |
Стаття 3. Підтвердження походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини
Реалізація за межі митної території України в митному режимі експорту суб’єктами підприємницької діяльності лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, допускається за наявності сертифіката про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини.
Порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини затверджується Кабінетом Міністрів України. Сертифікати про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства. Особи, винні в порушенні порядку видачі та обігу сертифікатів про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, несуть відповідальність згідно із законом. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, забезпечує ведення та розміщення на своєму офіційному веб-сайті електронного переліку виданих сертифікатів про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, а також внесення виданих сертифікатів до єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, в день видачі таких сертифікатів. Право на експорт певної партії лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, має суб’єкт підприємницької діяльності, що отримав сертифікат на відповідну партію лісоматеріалів або окремих виробів з деревини.
Випуск у митний режим експорту лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, крім передбачених статтями 2 та 2-1 цього Закону, здійснюється органом доходів і зборів на підставі сертифікатів про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини, отриманих від центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, з використанням механізму «єдиного вікна» відповідно до Митного кодексу України. Сертифікат про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини не може передаватися іншим суб’єктам підприємницької діяльності для подальшої реалізації лісоматеріалів та окремих виробів з деревини.
|
|||
|
Стаття 4. Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених … Моніторинг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, а також контроль за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, встановленого цією статтею, здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. відсутня
|
Стаття 4. Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених … Моніторинг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, а також контроль за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, встановленого цією статтею, здійснюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Моніторинг внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених здійснюється на основі систематизації та узагальнення інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини з єдиної державної системи електронного обліку деревини. |
|||
|
відсутня
|
Стаття 5. Електронний облік деревини Власники лісів і постійні лісокористувачі вносять інформацію до єдиної державної системи електронного обліку деревини, у разі здійснення ними заготівлі та реалізації деревини. Держателем єдиної державної системи електронного обліку деревини є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства. |
|||
|
Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затверджений Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 47, ст.532) |
||||
|
… відсутній
|
…
|
|||
| Кодекс України про адміністративні правопорушення
(Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) |
||||
|
Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка
Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, – |
Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка
Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, –
|
|||
|
відсутня
|
Стаття 65-2. Неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини Неподання, несвоєчасне подання у встановленому порядку інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку деревини, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке посадову особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку деревини, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. |
|||
|
відсутня
|
Стаття 65-3. Перевезення, зберігання, закупівля та використання незаконно заготовленої деревини Перевезення, зберігання, закупівля та використання незаконно заготовленої деревини – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від шестисот до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.» |
|||
|
Стаття 222. Органи Національної поліції Органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил паркування транспортних засобів, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на транспорті, а також про незаконний відпуск і незаконне придбання бензину або інших паливно-мастильних матеріалів (статті 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частина перша статті 44, стаття 89,частина друга статті 106-1, частини перша, друга, третя, четверта і шоста статті 109, стаття 110,частина третя статті 114, частина перша статті 115, стаття 116-2, частина друга статті 117,частини перша і друга статті 119, частини перша, друга, третя, п’ята, шоста, восьма, десята і одинадцята статті 121, статті 121-1, 121-2, частини перша, друга, третя, п’ята і шоста статті 122,частина перша статті 123,124-1, 125, частини перша, друга і четверта статті 126, частини перша,друга і третя статті 127, статті 128-129, частина перша статті 132-1, частини перша, друга та п’ята статті 133, частини третя, шоста, восьма, дев’ята, десята і одинадцята статті 133-1, частина друга статті 135, стаття 136 (за винятком порушень на автомобільному транспорті), стаття 137,частини перша, друга і третя статті 140, статті 148, 151, частини шоста, сьома і восьма статті 152-1, статті 161, 164-4, статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтями 176, 177, частини перша і друга статті 178, статті 180, 181-1, частина перша статті 182, статті 183, 192, 194, 195).
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень. Уповноваженими працівниками підрозділів Національної поліції штраф може стягуватися на місці вчинення адміністративного правопорушення незалежно від розміру виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв. |
Стаття 222. Органи Національної поліції Органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил паркування транспортних засобів, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на транспорті, а також про незаконний відпуск і незаконне придбання бензину або інших паливно-мастильних матеріалів, неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку деревини, перевезення, зберігання, закупівля та використання незаконно заготовленої деревини (статті 65-2, 65-3, 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частина перша статті 44, стаття 89,частина друга статті 106-1, частини перша, друга, третя, четверта і шоста статті 109, стаття 110,частина третя статті 114, частина перша статті 115, стаття 116-2, частина друга статті 117,частини перша і друга статті 119, частини перша, друга, третя, п’ята, шоста, восьма, десята і одинадцята статті 121, статті 121-1, 121-2, частини перша, друга, третя, п’ята і шоста статті 122,частина перша статті 123, 124-1,125, частини перша, друга і четверта статті 126, частини перша,друга і третя статті 127, статті 128-129, частина перша статті 132-1, частини перша, друга та п’ята статті 133, частини третя, шоста, восьма, дев’ята, десята і одинадцята статті 133-1, частина друга статті 135, стаття 136 (за винятком порушень на автомобільному транспорті), стаття 137,частини перша, друга і третя статті 140, статті 148, 151, частини шоста, сьома і восьма статті 152-1, статті 161, 164-4, статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтями 176, 177, частини перша і друга статті 178, статті 180, 181-1, частина перша статті 182, статті 183, 192, 194, 195). Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень. Уповноваженими працівниками підрозділів Національної поліції штраф може стягуватися на місці вчинення адміністративного правопорушення незалежно від розміру виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв. |
|||
|
Стаття 234-2. Податкові органи Податкові органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку приймання готівки для подальшого її переказу (стаття 163-13), порушенням порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (стаття 163-15), ухиленням від подання декларації про доходи (стаття 164-1), порушенням законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (стаття 165-1), порушенням порядку припинення юридичної особи (частини третя – шоста статті 166-6), перешкоджанням уповноваженим особам податкових органів у проведенні перевірок (стаття 188-23). Від імені податкових органів розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники податкових органів та їх заступники, уповноважені ними посадові (службові) особи. |
Стаття 234-2. Податкові органи Податкові органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку приймання готівки для подальшого її переказу (стаття 163-13), порушенням порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) (стаття 163-15), ухиленням від подання декларації про доходи (стаття 164-1), порушенням законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (стаття 165-1), порушенням порядку припинення юридичної особи (частини третя – шоста статті 166-6), перешкоджанням уповноваженим особам податкових органів у проведенні перевірок (стаття 188-23), неподання, несвоєчасне подання, подання завідомо недостовірної інформації про походження, заготівлю та реалізацію деревини до єдиної державної системи електронного обліку деревини (стаття 65-2). Від імені податкових органів розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники податкових органів та їх заступники, уповноважені ними посадові (службові) особи. |
|||
|
Стаття 241. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49, 63-70, 73, 75, 77, 188-5 цього Кодексу. Від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, його заступники, головні лісничі, старші інженери та інженери, командири авіаланок, старші льотчики-спостерігачі та льотчики-спостерігачі баз авіаційної охорони лісів, лісничі, помічники лісничих, майстри лісу. |
Стаття 241. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49, 63-65-2, 66-70, 72, 73, 74, 75, 77, 77-1, 188-5 цього Кодексу.
Від імені центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: 1) за адміністративні правопорушення, передбачені статтями 49, 63-65-1, 66-70, 72, 73, 74, 75, 77, 77-1, 188-5 посадові особи, уповноважені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, керівник, його заступники, головні лісничі, старші інженери та інженери, лісничі, помічники лісничих. 2) за адміністративні правопорушення, передбачені статтею 65-2 керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, його заступники, керівники самостійних структурних підрозділів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, керівник територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, його заступники, та керівники і спеціалісти структурних підрозділів територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства. |
|||
|
Стаття 255. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення У справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 – 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: 1) уповноважені на те посадові особи: органів внутрішніх справ (Національної поліції) (частина перша статті 44, статті 44-1, 46-1, 46-2,51, 51-2, 88-1, 89, 92, частина перша статті 106-1, стаття 106-2, частини четверта і сьома статті 121, частина четверта статті 122, статті 122-2, 122-4, 122-5, частини друга і третя статті 123, стаття 124,частина третя статті 126, частина четверта статті 127, статті 127-1, 130, частина третя статті 133,стаття 135-1, стаття 136 (про порушення на автомобільному транспорті), стаття 139, частина четверта статті 140, статті 148, 151, 152, 154, 155, 155-2 – 156-2, 159, 160, 162, 162-3, частина перша статті 163-17, статті 164 – 164-11, 164-15, 164-16, 165-1, 165-2, 166-14 – 166-18, 172-4 – 172-9,172-9-2, 173 – 173-2, 173-4, 174, стаття 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 176, 177, 178 – 181-1, 182 – 183-1, частини перша – третя, сьома статті 184, статті 184-1 – 185-2, 185-4 – 185-9, 186, 186-1, 186-3, 186-5 – 187, 188-28,188-47, 189 – 195-6, статті 204-1, 206-1, 212-6, 212-7, 212-8, 212-10, 212-12, 212-13, 212-14, 212-19, 212-20); …
органів державної податкової служби (статті 51-2, 155-1, 162-1, 163-1 – 163-4, 163–12, частини друга і третя статті 163-17, статті 164, 164-5, 164-16, 166-16, 166-17, 177-2, 204-3); … центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства (частини друга і п’ята статті 85, статті 85-1, 88-1, 90); …
Відсутня
… |
Стаття 255. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення У справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 – 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: 1) уповноважені на те посадові особи: органів внутрішніх справ (Національної поліції) (частина перша статті 44, статті 44-1, 46-1, 46-2,51, 51-2, 65-2, 65-3, 88-1, 89, 92, частина перша статті 106-1, стаття 106-2, частини четверта і сьома статті 121, частина четверта статті 122, статті 122-2, 122-4, 122-5, частини друга і третя статті 123, стаття 124,частина третя статті 126, частина четверта статті 127, статті 127-1, 130, частина третя статті 133,стаття 135-1, стаття 136 (про порушення на автомобільному транспорті), стаття 139, частина четверта статті 140, статті 148, 151, 152, 154, 155, 155-2 – 156-2, 159, 160, 162, 162-3, частина перша статті 163-17, статті 164 – 164-11, 164-15, 164-16, 165-1, 165-2, 166-14 – 166-18, 172-4 – 172-9,172-9-2, 173 – 173-2, 173-4, 174, стаття 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 176, 177, 178 – 181-1, 182 – 183-1, частини перша – третя, сьома статті 184, статті 184-1 – 185-2, 185-4 – 185-9, 186, 186-1, 186-3, 186-5 – 187, 188-28,188-47, 189 – 195-6, статті 204-1, 206-1, 212-6, 212-7, 212-8, 212-10, 212-12, 212-13, 212-14, 212-19, 212-20); … органів державної податкової служби (статті 51-2, 65-2, 155-1, 162-1, 163-1 – 163-4, 163-12, частини друга і третя статті 163-17, статті 164, 164-5, 164-16, 166-16, 166-17, 177-2, 204-3); … центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства (стаття 65-2, частини друга і п’ята статті 85, статті 85-1, 88-1, 90); … 5) посадові особи державної лісової охорони (статті 49, 63-65-1, 66-70, 72, 73, 74, 75, 77, 77-1, 188-5) … |
|||
| Кримінальний кодекс України
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131) |
||||
|
Стаття 246. Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу
1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, –
|
Стаття 246. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, збут, закупівля, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини 1. Незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, збут, закупівля, перевезення, зберігання та використання незаконно заготовленої деревини, що заподіяли істотну шкоду, – |
|||
«___» _______________ 2020 р.
Скачать закон и все сопроводительные документы можно по ссылке ниже:
