«Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів»

Согласно действующего законодательства (ЛК и ПОРЯДОК ведення державного лісового кадастру та обліку лісів) каждые пять лет на основе актуальных данных лесоустройства  должен проводиться учет лесного фонда страны. Последний  учет был проведен по состоянию на 1.01.2011 года, то есть по данным  2010 года. На проведение очередного учета Минагрополитики выделял 25 млн.грн, которые остались не востребованными….

В лесах страны за последнее 10- летие произошли  огромные, негативные изменения, но Гослесагентсво абсолютно не стремится получить объективную информацию  о предмете своей заботы, что можно сделать в течении 1-2 кварталов.    Принимается иное решение: в 2016 ликвидируется центр инвентаризации лесов в составе Укргослеспроекта, а затем начинаются  многолетние украинско- немецкие хороводы по поводу поведения инвентаризации лесов , конца края которым не видно….  Вся  эта депутатская суета вокруг инвентаризации, напоминает “танцы нанайских мальчиков”, которые хотят запутать народ и ещё минимум на 5 лет отсрочить получение объективной информации о лесах… Это в том случае, если на инвентаризацию в дальнейшем не “забъют”, как “забили” на государственный учет… Самим “нанайским мальчикам” данные инвентаризации непонятны и не нужны: об этом свидетельствует то, что они оказались не в состоянии осмыслить результаты инвентаризации Сумской и Ивано-Франковской областей по приросту, который оказался почти в три раза выше, чем считают на Шота. 

Это тактика Насреддина давно известна. Помните как он объяснил своё решения под страхом смерти научить ишака говорить: “получить пять тысяч таньга золотом и хорошего ишака в хозяйство — это человеку не каждый день удаётся. А голову мою не оплакивайте, потому что за двадцать лет кто-нибудь из нас уж обязательно умрёт — или я, или эмир, или этот ишак. А тогда поди разбирайся, кто из нас троих лучше знал богословие!”

Интересно, что полное отсутствие актуальной информации о лесах абсолютно не мешает Гослесагентсву пополнять данные международной лесной статистики, верить которой могут только “ишаки”…  Что тут скажешь… “Таких ишаков немало и сейчас в Бухаре”…М.П.

 

  • Проект
  • вноситься народним депутатом України
  • Бондаренком О.В.
  • Андрійовичем З.М.
  • Прощуком Е.П.
  • Криворучкіною О.В.
  • Овчинніковою Ю.Ю.

 

 Закон України

 «Про внесення змін до Лісового кодексу України

щодо проведення національної інвентаризації лісів»

 

Верховна Рада України постановляє: 

І. Внести до Лісового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1994, № 17, ст.99) такі зміни :

1) пункт 3 частини першої статті  281 викласти в такій редакції:

«3) організовує ведення лісовпорядкування, державного лісового кадастру, обліку, моніторингу та національної інвентаризації лісів»;

2) пункт 4 частини першої статті 37 викласти в такій редакції:

«4) ведення державного лісового кадастру, обліку, моніторингу та національної інвентаризації лісів»;

3) у частині першій статті 46:

пункт 3 викласти в такій редакції:

«3) визначення породного та вікового складу деревостанів, їх стану, якісних і кількісних характеристик лісових ресурсів»;

пункт 11 викласти в такій редакції:

«11) забезпечення державного лісового кадастру»;

пункт 15 виключити;

4) у статті 52:

у частині першій слова «на основі державного земельного кадастру, матеріалів лісовпорядкування, інвентаризації, обстежень та обліку лісів окремо по власниках лісів і постійних лісокористувачах на підставі» замінити словами «окремо по власниках лісів і постійних лісокористувачах на основі державного земельного кадастру, матеріалів лісовпорядкування, національної інвентаризації лісів на підставі»;

пункт перший частини першої та частину другу виключити;

5) назву глави 10 викласти в такій редакції:

«МОНІТОРИНГ, НАЦІОНАЛЬНА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ ЛІСІВ І ЛІСОВА СЕРТИФІКАЦІЯ»;

6) доповнити статтею 551 такого змісту:

«Стаття 551. Національна інвентаризація лісів

Національна інвентаризація лісів – система вибірково-статистичних обстежень лісового фонду України, спрямована на отримання обґрунтованої інформації щодо лісів для потреб планування, у тому числі стратегічного, ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу лісів.

Порядок проведення національної інвентаризації лісів затверджується Кабінетом Міністрів України.

Особи, уповноважені на проведення національної інвентаризації лісів, мають право під час обстежень перебувати на земельних ділянках усіх форм власності, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

Національна інвентаризація лісів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

IІ. Прикінцеві положення

 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону забезпечити:прийняття нормативно правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;

приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

 

Пояснювальна запискадо проекту Закону України

про внесення змін до Лісового кодексу України

щодо проведення національної інвентаризації лісів

 1.  Необхідність прийняття даного законопроекту

           В Україні державний облік лісів був проведений в 1996 та 2011 роках. Наразі актуальної інформації про ліси України немає. При цьому, процедура ведення державного лісового кадастру та обліку лісів на основі узагальнення даних лісовпорядкування не дозволяє отримати статистично достовірні оцінки показників. З метою отримання даних про ліси з відомою точністю, насамперед оцінки загальних запасів насаджень, більшість країни Європи, США, Канада, Австралія, Японія, Китай, Індія, Російська Федерація, Нова Зеландія та інші країни проводять національні інвентаризації лісів з використанням статистичних методів.

Проведення національної інвентаризації лісів в Україні дозволить забезпечити органи державної влади та суспільства в отриманні статистично обґрунтованої інформації про кількісні та якісні показники стану та динаміки лісів в державі, їх ресурсного потенціалу для потреб державного управління, стратегічного планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, міжнародної звітності про ліси.

 2.      Цілі та завдання прийняття акту  

       Метою прийняття проекту Закону є створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі          Завданнями законопроекту є правове визначення поняття національної інвентаризації лісів, регулювання повноважень органів державної влади щодо її проведення.   

3.      Загальна характеристика та основні положення акту 

Проектом закону вносяться доповнення до Лісового кодексу України. щодо поняття національної інвентаризації лісів, визначення цілей її проведення та джерел фінансування.

                    4.   Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

           Правове регулювання проведення національної інвентаризації лісів відсутнє.   Суміжні нормативно-правові відносини щодо ведення державного лісового кадастру та обліку лісів, здійснення моніторингу лісів регламентуються Лісовим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами з питань ведення лісового господарства.                     

                5.   Фінансово-економічне обґрунтування           Обсяг бюджетних коштів, необхідний для проведення національної інвентаризації лісів, визначений в розмірі близько 9 млн. грн. щорічно, -в т.ч. 2 млн. грн. на утримання постійного персоналу державної спеціалізованої організації, та 3 млн. грн. на оплату праці тимчасових працівників, що проводитимуть обстеження лісів.

          Розрахунковий рівень необхідних витрат змінюється від 7,7 млн. грн. до 12,6 млн. грн. в окремі роки, що обумовлено потребою придбання програмного забезпечення, приладів, обладнання та автомобільної техніки.          

6.   Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття нормативно-правового акта 

          Прийняття даного законопроекту запровадить правове регулювання національної інвентаризації лісів, розширить обсяг та поліпшить якість даних про ліси, що забезпечить необхідну інформаційну основу для формування стратегічних цілей та завдань державної політики у сфері лісового господарства.  Зокрема, очікується, що завдяки проведенню національної інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів насаджень (розрахункова похибка до ±3%) та вперше для України будуть визначені показники поточного приросту насаджень, необхідні для оцінки рівня інтенсивності лісокористування. Серед інших потенційно важливих результатів, – визначення площі самозаліснених сільськогосподарських земель та уточнення звітності до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ООН та Кіотського протоколу щодо щорічного рівня поглинання парникових газів лісами України тощо.

                                               

Народний депутат України                                                       Бондаренко О.В.

Андрійович З.М.

Прощук Е.П.

Криворучкіна О.В.

Овчиннікова Ю.Ю.

 

 

 

Матеріали цього сайту доступні лише членам ГО “Відкритий ліс” або відвідувачам, які зробили благодійний внесок.

Благодійний внесок в розмірі 100 грн. відкриває доступ до всіх матеріалів сайту строком на 1 місяць. Розмір благодійної допомоги не лімітований.

Реквізити для надання благодійної допомоги:
ЄДРПОУ 42561431
р/р UA103052990000026005040109839 в АТ КБ «Приватбанк»,
МФО 321842

Призначення платежу:
Благодійна допомога.
+ ОБОВ`ЯЗКОВО ВКАЗУЙТЕ ВАШУ ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ 

Після отримання коштів, на вказану вами електронну адресу прийде лист з інструкціями, як користуватись сайтом. Перевіряйте папку “Спам”, іноді туди можуть потрапляти наші листи.