Ниже информация о законопроекте, его текст и пояснительная записка. Сам законопроект простой, как грабли и сводится к одному тезису: всю рентную плату за лесные ресурсы в местные бюджеты… Теория конечно хромает и конфликты между альтернативными законопроектами налицо… Впрочем это нормально: традиционно всё делается нетрадиционно, что характерно для многих структур, формирующихся по схеме бордельеро… М.П.
Номер, дата реєстрації: 9211 від 17.10.2018
Сесія реєстрації:9 сесія VIII скликання
Редакція законопроекту:Основний
Рубрика законопроекту:Економічна політика
Суб’єкт права законодавчої ініціативи:Народний депутат України
Ініціатор(и) законопроекту:
- Ляшко Олег Валерійович (VIII скликання)
- Скуратовський Сергій Іванович (VIII скликання)
- Амельченко Василь Васильович (VIII скликання)
- Гулак Олександр Миколайович (VIII скликання)
- Ленський Олексій Олексійович (VIII скликання)
- Силантьєв Денис Олегович (VIII скликання)
- Кириченко Олексій Миколайович (VIII скликання)
- Галасюк Віктор Валерійович (VIII скликання)
- Рибалка Сергій Вікторович (VIII скликання)
Головний комітет:
- Павелко А.В. Комітет з питань бюджету
Інші комітети:
- Дирів А.Б. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
- Бакуменко О.Б. Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин
- Савчук Ю.П. Комітет з питань запобігання і протидії корупції
- Іонова М.М. Комітет з питань європейської інтеграції
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ
Відповідно до статті 93 Конституції України в порядку законодавчої ініціативи вносимо на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до місцевих бюджетів».
Доповідати законопроект на пленарному засіданні Верховної Ради України буде народний депутат України Ляшко О.В.
Додаток:
- проект Закону України на 1 арк.;
- пояснювальна записка на 2 арк.;
- проект Постанови Верховної Ради України на 1 арк.;
- порівняльна таблиця на 5 арк;
- документи законопроекту в електронному вигляді.
Народні депутати України Ляшко О.В.
Скуратовський С.І.
Амельченко В.В.
Гулак О.М.
Ленський О.О.
Силантьєв Д.О.
Кириченко О.М.
Рибалка С.В.
Галасюк В.В.
Проект
вноситься народними
депутатами України
Ляшком О.В.
Скуратовським С.І.
Амельченком В.В.
Гулаком О.М.
Ленським О.О.
Силантьєвим Д.О.
Кириченком О.М.
Рибалкою С.В.
Галасюком В.В.
З А К О Н У К Р А Ї Н И
«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до місцевих бюджетів»
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :
І. Внести до Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., № 50-51, ст. 572) такі зміни:
- Пункт 3 частини другої статті 29 виключити.
- Доповнити частину першу статті 64 пунктом 2-1 наступного змісту:
«2-1) рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території (крім території міст Києва та Севастополя);».
- Пункт 2 частини першої статті 66 виключити.
ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Голова Верховної Ради України
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до місцевих бюджетів»
1.Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону
Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до місцевих бюджетів» розроблено з метою збалансування бюджетів гірських територій та рідко заселених поліських територій шляхом збільшення бази надходжень до місцевих бюджетів.
Справа в тому, що гірські та поліські території мають менші надходження до місцевих бюджетів порівняно з іншими територіями через розбалансування бюджетної системи. Зокрема, території вкриті лісистістю від здійснення діяльності лісогосподарськими підприємствами отримують незначну частину доходів від землі, натомість аграрні регіони мають суттєво більші доходи від податків та оренди земельних ділянок.
Основними джерелами надходжень місцевих бюджетів сільських територій та ОТГ є податок з доходів фізичних осіб та доходи від оренди земельних ділянок та земельного податку. В аграрних регіонах дохід від землі подекуди перевищує податок з доходів фізичних осіб працюючого населення. В гірських регіонах та поліських територіях ситуація дещо інша, зокрема площа орних земель тут в рази менша, їх вартість також нижча, відповідно дохідна частина від землі суттєво нижча, при цьому видатки на публічні послуги навпаки більші через демографічні особливості.
Слід зазначити, що місцеві податки і збори не враховуються у формулі розподілу базової дотації, відповідно у гірських та поліських територіях відсутні компенсатори.
При цьому, якщо рентна плата за землі сільськогосподарського призначення зараховується у місцеві бюджети, то податок за лісові землі зараховується в обласні бюджети та державний бюджет.
- Мета і завдання прийняття проекту
Метою цього закону є вдосконаленні чинного законодавства стосовно зарахування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до місцевих бюджетів.
- Загальна характеристика та основні положення проекту
Проектом закону пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України, зокрема пункт 3 частини другої статті 29, пункт 2 частини першої статті 66 виключити.
Доповнити частину першу статті 64 пунктом 2-1 в якому йдеться про те, що рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території (крім території міст Києва та Севастополя).
- Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання є Конституція України та Бюджетний кодекс України. Внесення змін до інших законів України не вимагається.
- Фінансово-економічне обґрунтування
Прийняття законопроекту не передбачає додаткових витрат з Державного бюджету України.
- Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття проекту
Реалізація цього Закону дозволить покращити ситуацію та доходи у місцеві бюджети гірських та поліських територій. Це в подальшому оптимізує видатки бюджету та забезпечить стабільність функціонування бюджетної системи України.
Народний депутат України Ляшко О.В.
Скуратовський С.І.
Амельченко В.В.
Гулак О.М.
Ленський О.О.
Силантьєв Д.О.
Кириченком О.М.
Рибалка С.В.
Галасюк В.В.