Временным пользователям охотничьих угодий дали административные функции

Я прошу лесников и юристов оценить этот законопроект, прнятый сегодня ВР.

Как по мне, от него разит "совком" и Охотничьим клубом Януковича. Он выгоден тем, кто сначала пролоббировал закон о передачи угодий в пользование не менее чем на 15 лет  ( "не менше 3 тисяч гектарів, але не більше ніж 35 відсотків від загальної площі мисливських угідь області "), а затем его использовал быстренько прибрав к рукам лучшие . Теперь эти территории надо охранять и право составления протоколов будет оченеь кстати. Правда почти все эти угодья, – территории лесного фонда, на 99% государственные или коммунальные, где есть и постоянные пользователи с лесной охраной…

Может быть я ошибаюсь, но чтобы убедить всех в обратно опубикуйте открытый реестр пользователей охотугодий с указанием реальных владельцев, сроков пользования, площади…

Конечно, браеоньеры -это БЕДА с которой надо бороться всеми способами, в том числе и вооружая законом егерей, но… Любое оружие можно направить и вправо и  влево, а егоря частных охотхозяйств – основные фигуранты скандалов, связанным с запретом доступа в лес населению, не правомерным огораживанием и т.п.

По любому, лучше бы депутаты внесли закон, карающие за злостное нарушение конституционного права граждан на "общее пользование лесами и лесными ресурсами", котрое регулярно и грязно нарушают многие пользователи охотугодий, а уже потом укрепляли права частных егерей. которые служат не обществу, а ХОЗЯИНУ… М.П.

ЗАКОН УКРАЇНИ

"Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища»

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122) такі зміни:

у статті 255

другу частину доповнити пунктом 19:
«посадові особи та єгері користувачів мисливських угідь (статті 65, 65-1, 66, 72, 73, 77, 77-1, 85, 85-1 )»

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

 

Голова Верховної Ради
України
 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища "

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Охорона об’єктів рослинного та тваринного світу є важливою складовою збереження природних ресурсів країни. Більша частина мисливських угідь перебуває в користуванні приватних мисливських та мисливсько-рибальських господарств. Охорону зазначених територій здійснюють працівники єгерської служби, що створюється відповідно ст. 29 ЗУ «Про мисливське господарство». Саме єгерська служба займається щоденною роботою з охорони та збереження популяцій мисливських тварин. Працівники єгерської служби практично щоденно перебувають в мисливських угіддях та крім порушень правил полювання стикаються з такими порушеннями як засмічення лісів та лісопосадок, «дикий» відпочинок туристів, випалюванням сухої трави, розведення багать з порушенням протипожежних правил, тощо. Здійснюючи охорону мисливських угідь та виявляючи факти браконьєрства єгері позбавлені будь-яких можливостей затримати правопорушника, зафіксувати порушення та припинити порушення. Цим користуються правопорушники охочі побавитись в лісових угіддях та влаштовувати від стихійних звалищ до нічних полювань «з під фари».

Як свідчить практика позбавлення посадових осіб користувачів мисливських угідь – приватних мисливських господарств в 2012 році права складати протоколи про адміністративні правопорушення призвело до значного збільшення випадків браконьєрства.

Крім того, надання права єгерській службі складати протоколи про правопорушення пов’язані із засміченням та знищенням флори і фауни значно поліпшить екологічну ситуацію та збереже нашу природу для нащадків.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект спрямований на розширення прав користувачів мисливських угідь для збереження природних ресурсів та підвищення рівня відповідальності за порушення пов’язані з нанесення шкоди навколишньому середовищу.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Проектом передбачається розширити коло осіб, які безпосередньо пов’язані з охороною природи, що мають право фіксувати правопорушення передбачені відповідними статтями КУпАП.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Відносини в даній сфері регулюються положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законами України "Про мисливське господарство та полювання", "Про тваринний світ". Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту збільшить ефективність боротьби з браконьєрством, забрудненням навколишнього середовища побутовим та промисловим сміттям, знищенням природнього середовища під час спалювання сухої трави, зменшенням кількості лісових пожеж від випадкових туристичних багать та приведе у відповідність посадові обов’язки єгерської служби до її прав, підвищить рівень невідворотності покарання за скоєні адміністративні правопорушення.

Народний депутат України О.В. Купрієнко

 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=1586&skl=9

1 коментар

  • Popovich_Pavel

    Ну что? Полное одичание и осторожный вывод экспертного управления. Составлять и рассматривать протоколы об админправонарушениях могут только лица публичного права. Выносить админвзыскания тем более. И вот давайте дадим публично-правовые функции частным субъектам. А чего, так и до колхозов остался один шаг, чтоб и навоз заготавливать и паспорта крестьянам выдавать. Европа, однако. Прежде чам дополнять главу 19 КУпАПа необходимо дополнить главу 17. В этой главе органы и должностные лица все из: "Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері", кроме органов транспорта ст. 213 – 244-19.

     

Comments are closed.

Матеріали цього сайту доступні лише членам ГО “Відкритий ліс” або відвідувачам, які зробили благодійний внесок.

Благодійний внесок в розмірі 100 грн. відкриває доступ до всіх матеріалів сайту строком на 1 місяць. Розмір благодійної допомоги не лімітований.

Реквізити для надання благодійної допомоги:
ЄДРПОУ 42561431
р/р UA103052990000026005040109839 в АТ КБ «Приватбанк»,
МФО 321842

Призначення платежу:
Благодійна допомога.
+ ОБОВ`ЯЗКОВО ВКАЗУЙТЕ ВАШУ ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ 

Після отримання коштів, на вказану вами електронну адресу прийде лист з інструкціями, як користуватись сайтом. Перевіряйте папку “Спам”, іноді туди можуть потрапляти наші листи.