Ниже законопроект, пояснительная записка и биография автора, озаботившегося лесными проблемами сразу после начала работы. Опередили его только депутаты "Свободы", но их было шестеро … плюс "помощь клуба знатаков". М.П.
Закон України
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів »
(щодо посилення заходів по охороні лісів)
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких Законів України:
1) У Лісовому кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 17, ст.99) із наступними змінами):
1. У частині першій статті 12 після слова «ділянки» додати «, які не входять до лісового фонду,».
2. У пункті 5 статті 27 після слова «ділянки» додати «які не входять до лісового фонду,».
3. У пункті 3 статті 30 після слова «ділянки» додати «, які не входять до лісового фонду,».
4. У статті 41 в абзаці першому після слів «у лісах» слова «можуть бути виділені» замінити на слово «виділяються».
5. У статті 70 Кодексу в кінці п’ятої частини додати:
«дуплястих дерев, а також дерев з гніздами птахів, занесених до Червоної книги України. Навкруги дерев з гніздами птахів, занесених до Червоної книги України, у радіусі не менш ніж 100 метрів від місць гніздівель, забороняється проводити рубки головного користування та санітарні рубки.».
2) У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 3-4, ст.27) із наступними змінами):
1. У абзаці другому статті 56 після слова «призначення» додати «, які не входять до лісового фонду,».
3) У Законі України «Про фермерське господарство» ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, N 45, ст. 363 )
1. Пункт 8 статті 7 переписати в новій редакції: «8. Лісові ділянки та землі водного фонду, що входять до складу сільськогосподарських угідь, не можуть передавалися у приватну власність для ведення фермерських господарств за винятком невеликих – до 5 гектарів ділянок лісів (які не входять до лісового фонду) у складі угідь фермерського господарства і невеликих – до 3 гектарів ділянок під замкненими природними водоймами. Фермерське господарство має право проводити залісення частини земель та будувати замкнену водойму на земельній ділянці, що належить фермерському господарству чи його членові на праві приватної власності.».
II. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний термін з моменту набрання чинності цим Законом:
забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття відповідних актів, що випливають із цього Закону.
Голова Верховної Ради України В.Гройсман
Пояснювальна записка
до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів » (щодо посилення заходів по охороні лісів)
1. Необхідність nрийняття даного законоnроекту.
У 2006 р. в Україні була прийнята нова редакція Лісового кодексу України. Вона послабила роль держави в охороні лісів, ввела приватну власність на ліс, що значно погіршило охорону важливих в екологічному, водоохоронному, санітарно-гігієничному, грунтозахисному та рекреаційному значенні категорій лісів – лісів зелених зон навколо населенних пунктів, лісів зон санаторної охорони лікувально-оздоровчих територій та інших.
Результатом стало різке скорочення зелених зон навкруги населених пунктів (тільки навкруги Києва і Харкова ліси зелених зон за останні три роки скоротились в 2 рази), ссуви, ліси лікувально-оздоровчих територій в Криму зменшилися втричі. Помилки, допущені в новій діючій редакції Лісового кодексу є головною причиною того, що відсоток лісистості в Україні становиться одним з найнижчих в Європі.
Особливі нарікання із сторони місцевого населення та правоохоронних органів викликає пагубна практика передачі лісів до приватної власності, в результаті чого місцеве населення у багатьох регіонах України (Київська, Черкаська області, АР Крим, Карпати та інші) позбавлене можливості збирати у сусідніх з їх селами лісах, які стали приватними, навіть гриби та ягоди. Все це має не тільки серйозні негативні наслідки, але й сприяє нагнітанню соціальної напруги, постійних конфліктів та росту корупції.
У зв’язку з вище викладеним необхідно відмінити купівлю у приватну власність державних лісів. Законопроект не приведе до дублювання функцій та не потребує додаткових матеральних витрат.
2. Цілі та завдання законопроекту
Даний закон спрямований на вдосконалення заходів по охороні категорій лісів, перш за все тих, які мають важливі екологічні, рекреаційні, водозахисні та грунтозахисні функції, захист рідкісних видів тварин, які живуть у лісах, а також посилення функції держави по контролю за використанням лісів. Він також спрямований на боротьбу з корупцією.
3.Загальна характеристика та основні положення законопроекту.
Законом запропоновані зміни до статей 12, 27, 30, Лісового кодексу України
і ст. 56 Земельного кодексу України, ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство», які виключають надання лісів у приватну власність та збільшують роль держави по контролю за охороною та використанням лісів, а також в ст. 41, 70 Лісового кодексу України, які покращують охорону лісового біорізноманіття.
4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.
Для реалізації положення Закону не виникає необхідності прийняття змін до інших законодавчих актів України.
5. Фінансово-економічне обгрунтування.
Прийняття даного Закону не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.
6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття нормативно-правового акту.
Прийняття Закону України «Про внесення змін до Лісового кодексу України та інших законодавчих актів » (щодо посилення заходів по охороні лісів) буде сприяти підвищенню законності в галузі охорони лісів, дозволить покращити охорону зелених зон міст і населених пунктів, водоохоронних, гірських та грунтазахисних категорій лісів, і, як наслідок, сприятиме захисту грунту, водоймищ, очищенню атмосферного повітря в містах, захисту карпатського та кримського регіонів від повенів та зсувів, а також боротьбі з корупцією.
Народний депутат України А.Дирів
Анатолій Борисович Дирів – народився 1 лютого 1970 року в селищі Брошнів Рожнятівського району Івано-Франківської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ», проживає в смт Брошнів-Осада Рожнятівського району Івано-Франківської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія «НАРОДНИЙ ФРОНТ».
Освіта вища. Закінчив Львівську комерційну академію (1991–1996).
2010–2012 — голова Рожнятівської районної ради.
З 12 грудня 2012 — народний депутат України 7-го скликання від партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», обраний в одномандатному окрузі № 86. Отримав 29.02% голосів. Голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради України Комітету Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України
/В настоящее время нардеп, член фракции Народный фронт, первый заместитель "экологического комитета" ВР./ М.П.
Передвиборча програма кандидата в народні депутати по одномандатному виборчому округу №86
Диріва Анатолія Борисовича
Головною метою діяльності народного депутата вважаю:
– ЄВРОПЕЙСЬКА УКРАЇНА – сильна та незалежна, здатна своїми силами захистити себе від зовнішнього ворога, гарантувати безпеку, забезпечення прав і свобод своїх громадян, здійснити всебічні реформи, необхідні для досягнення європейських стандартів. Людина, її інтереси і потреби – мають лягти в основу політичного курсу розвитку країни.
Головний інструмент – системні реформи, передбачені Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Саме вирішення цих завдань сприятиме подальшому розвитку Прикарпаття та України в цілому.
Україна має стати одним із прикладів успішної трансформації на пострадянському просторі і протягом 20 років увійти до першої двадцятки країн за Індексом людського розвитку. Пропоновані в цій програмі перетворення – шлях до досягнення цієї мети.
З цією метою буду добиватись прийняття низки першочергових законів, спрямованих на:
– БЕЗПЕКА І ТЕРИТОРІАЛЬНА ЦІЛІСНІСТЬ ДЕРЖАВИ. Відновлення територіальної цілісності України, звільнення її від терористів, іноземних військ та найманців, встановлення належного контролю над державним кордоном, шляхом відновлення та реалізацію на законодавчому рівні стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію.
– ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК. Головним пріоритетам реформ у державно-правовій сфері вважаю наближення України до європейських стандартів урядування, децентралізацію та розвиток місцевого самоврядування. Виконавча влада має стати «зручним» для громадян, у т.ч. через запровадження електронного врядування, перехід до надання адміністративних послуг усюди, де це можливо, за принципом «єдиного вікна».
– УНЕМЛОЖЛИВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ: шляхом забезпечення прозорості діяльності влади, підвищення відповідальності за будь-які зловживання, залучення громадськості до процесу антикорупційного моніторингу, а також оновлення антикорупційного законодавства та запровадження нових антикорупційних практик. зменшення кількості дозволів, контролюючих органів і перевірок тощо.
– ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК. Демонополізація економіки та реформа податкової системи – це той необхідний крок, з якого ми повинні почати. Малий і середній бізнес має стати в авангарді економічного розвитку країни, середній клас – основою її соціальної структури.
– СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ І ГУМАНІТАРНИЙ РОЗВИТОК: забезпечення доступності якісних медичних послуг для громадян усіх регіонів країни. Важливим є надання належної медичної та психологічної допомоги, соціальних гарантій учасникам бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції, а особливо – тим, хто постраждав і родинам загиблих у боях за Україну.
– ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА: розвиток агропромислового комплексу як однієї з перспективних галузей української економіки, що повинно лягти в основу боротьби з проблемою безробіття нашого краю.
У виборчому окрузі першочерговими завданнями вважаю:
– Реформування органів місцевого самоврядування, що дозволило би забезпечити:
o можливість приведення доріг регіонального та місцевого значення до європейських стандартів;
o утримання у належному стані об’єктів нерухомості комунальної власності територіальних громад;
o можливість ліквідації на території регіону наявних стихійних сміттєзвалищ;
o вирішення на місцевому та центральному рівнях питання щодо надання статусу «гірських» населеним пунктам.
– Прийняття на державному та регіональному рівні нормативних актів щодо раціонального використання та збереження наявних природних ресурсів, зокрема лісових угідь.
– Залучення інвесторів щодо проведення на території краю пошуково-розвідувальних робіт нафтогазових родовищ та їх розробки.
– Прийняття на державному та регіональному рівні нормативно-правових актів щодо проведення об’єктивної люстрації на всіх рівнях, усунення наявних корупційних схем.
