«Про внесення змін до Лісового кодексу України та Земельного кодексу України» (щодо посилення заходів по охороні лісів)

Появился очередной лесной законопроект. Их ещё будет много…М.П.

Проект
вноситься народним депутатом України
О. М. Сікорою
(Посв. № 310)
Закон України
«Про внесення змін до Лісового кодексу України та Земельного кодексу України»
(щодо посилення заходів по охороні лісів)
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких Законів України:
1) У Лісовому кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 17, ст.99) із наступними змінами):
1. У статті 12 Кодексу абзац перший виключити.
2. У статті 27 Кодексу пункт п’ятий виключити.
3. У статті 30 Кодексу пункт третій виключити.
4. У статті 41 в абзаці першому після слів «у лісах» слова «можуть бути виділені» замінити на слово «виділяються».
5. У статті 70 Кодексу в кінці п’ятої частини додати:
«дуплястих дерев, а також дерев з гніздами птахів, занесених до Червоної книги України. Навкруги дерев з гніздами птахів, занесених до Червоної книги України, у радіусі не менш ніж 100 метрів від місць гніздівель, забороняється проводити масові рубки лісу».
2) У Земельному кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 3-4, ст.27) із наступними змінами):
1. У статті 56 Кодексу абзац другий виключити.
II. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний термін з моменту набрання чинності цим Законом:
забезпечити приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття відповідних актів, що випливають із цього Закону.

Голова
Верховної Ради України

Пояснювальна записка

до проекту Закону України "Про внесення змін до Лісового кодексу України та Земельного кодексу України» (щодо посилення заходів по охороні лісів)

1. Необхідність nрийняття даного законоnроекту.

    У 2006 р. в Україні була прийнята нова редакція Лісового кодексу України. Вона послабила роль держави в охороні лісів, ввела приватну власність на ліс, що значно погіршило охорону важливих в екологічному, водоохоронному, санітарно-гігієничному, грунтозахисному та рекреаційному значенні категорій лісів – лісів зелених зон навколо населенних пунктів, лісів зон санаторної охорони лікувально-оздоровчих територій та інших. 
Результатом стало різке скорочення зелених зон навкруги населених пунктів (тільки навкруги Києва і Харкова ліси зелених зон за останні три роки скоротились в 2 рази), ссуви, ліси лікувально-оздоровчих територій в Криму зменшилися втричі. Помилки, допущені в новій діючій редакції Лісового кодексу є головною причиною того, що відсоток лісистості в Україні становиться одним з найнижчих в Європі.

     Особливі нарікання із сторони місцевого населення та правоохоронних органів викликає пагубна практика передачі лісів до приватної власності, в результаті чого місцеве населення у багатьох регіонах України (Київська, Черкаська області, АР Крим, Карпати та інші) позбавлене можливості збирати у сусідніх з їх селами лісах, які стали приватними, навіть гриби та ягоди. Все це має не тільки серйозні негативні наслідки, але й сприяє нагнітанню соціальної напруги, постійних конфліктів та росту корупції.
    У зв’язку з вище викладеним необхідно відмінити купівлю у приватну власність державних лісів. Законопроект не приведе до дублювання функцій та не потребує додаткових матеральних витрат.

2. Цілі та завдання законопроекту

      Даний закон спрямований на вдосконалення заходів по охороні категорій лісів, перш за все тих, які мають важливі екологічні, рекреаційні, водозахисні та грунтозахисні функції, захист рідкісних видів тварин, які живуть у лісах, а також посилення функції держави по контролю за використанням лісів. Він також спрямований на боротьбу з корупцією.

3.Загальна характеристика та основні положення законопроекту.

Законом запропоновані зміни до статей 12, 27, 30, Лісового кодексу України
і ст. 56 Земельного кодексу України, які виключають купівлю лісів у приватну власність та збільшують роль держави по контролю за охороною та використанням лісів, а також в ст. 41, 70 Лісового кодексу України, які покращують охорону лісового біорізноманіття.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

    Для реалізації положення Закону не виникає необхідності прийняття змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обгрунтування.

     Прийняття даного Закону не потребує додаткових матеріальних чи інших витрат.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття нормативно-правового акту.

      Прийняття Закону України «Про внесення змін до Лісового кодексу України та Земельного кодексу України» (щодо посилення заходів по охороні лісів) буде сприяти підвищенню законності в галузі охорони лісів, дозволить покращити охорону зелених зон міст і населених пунктів, водоохоронних, гірських та грунтазахисних категорій лісів, і, як наслідок, сприятиме захисту грунту, водоймищ, очищенню атмосферного повітря в містах, захисту карпатського та кримського регіонів від повенів та зсувів, а також боротьбі з корупцією.

 

Народний депутат України О. М. Сікора
                                                                                                                                            (Посв. № 310)

    

Матеріали цього сайту доступні лише членам ГО “Відкритий ліс” або відвідувачам, які зробили благодійний внесок.

Благодійний внесок в розмірі 100 грн. відкриває доступ до всіх матеріалів сайту строком на 1 місяць. Розмір благодійної допомоги не лімітований.

Реквізити для надання благодійної допомоги:
ЄДРПОУ 42561431
р/р UA103052990000026005040109839 в АТ КБ «Приватбанк»,
МФО 321842

Призначення платежу:
Благодійна допомога.
+ ОБОВ`ЯЗКОВО ВКАЗУЙТЕ ВАШУ ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ 

Після отримання коштів, на вказану вами електронну адресу прийде лист з інструкціями, як користуватись сайтом. Перевіряйте папку “Спам”, іноді туди можуть потрапляти наші листи.