И опять Виталий Алексанрович очень точен, лаконичен и не милостив. Чуствуется, что харьковские лесники ещё недостаточно работают с земляками-депутатами…М.П.
ПРОЕКТ
вноситься народним
депутатом України
Немілостівим В.О.
ЗАКОН УКРАЇНИ
«Про внесення змін до Лісового кодексу України»
(щодо надання доступу до лісових ресурсів (заготівля лісосировини) тимчасовим лісокористувачам)
Верховна Рада України постановляє:
І. Внести зміни до Лісового кодексу України:
(Відомості Верховної Ради України, 2012, №89, ст.3591)
1. Частину третю статті 18 викласти в такій редакції:
«Довгострокове тимчасове користування лісами – засноване на договорі строкове платне використання лісових ділянок, які виділяються для здійснення спеціального використання лісових ресурсів».
2. У пункті 2 частини першої статті 19 слово «виключне» вилучити.
3. Пункт 3 частини першої статті 20 викласти в такій редакції:
«3) власності на заготовлену ними продукцію і доходи від її реалізації».
4. В частині восьмій статті 70 слово «постійними» виключити.
ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цього Закону:
– забезпечити прийняття нормативно – правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
– привести свої нормативно – правові акти у відповідність з цим Законом;
– забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно – правових актів, що суперечать цьому Закону.
Голова Верховної Ради
України РИБАК В.В.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України
«Про внесення змін до Лісового кодексу України»
1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект Закону України “Про внесення змін до Лісового кодексу України” розроблено у зв’язку з необхідністю приведення у відповідність чинному законодавству норм Лісового кодексу України.
Суть проблеми полягає в тому, що в редакції Лісового кодексу України від 08.02.06 № 3404-ІV, із змінами, допущено невідповідність окремих статей чинному законодавству, зокрема, щодо недотримання рівних умов розвитку всіх форм власності та забезпечення захисту прав усіх суб’єктів права власності і господарювання (ст. 13 і ст.116 Конституції України).
Статті Лісового кодексу України: 18 і 19 порушують згадані норми Конституції України, позбавивши підприємства, установи та організації недержавної форми власності, у яких створено спеціалізовані лісогосподарські підрозділи, права тимчасового користування лісами для здійснення спеціального використання лісових ресурсів (ст.18), а статтею 19 закріплено виключне право на заготівлю деревини за постійними лісокористувачами, якими є державні лісогосподарські підприємства.
2. Мета і шляхи її досягнення
Метою прийняття Закону України “Про внесення змін до Лісового кодексу України” є підвищення інвестиційної привабливості галузі шляхом створення правових і економічних умов для стабільного ефективного розвитку деревообробної та меблевої промисловості, приведення у відповідність до чинного законодавства окремих положень Лісового кодексу України.
Запропоновані зміни до статей 18 і 19 спрямовані на відновлення конституційного права доступу до природних (лісових) ресурсів суб’єктів господарювання недержавної форми власності нарівні з державними підприємствами.
Зокрема, внесення змін до статті 18 передбачає надання лісових ділянок у тимчасове користування для здійснення спеціального використання лісових ресурсів, включаючи заготівлю деревини в порядку рубок головного користування, суб’єктам господарювання, які не є постійними лісокористувачами, але мають спеціалізовані лісозаготівельні підрозділи.
Зміни до інших статей Лісового кодексу випливають із вищевикладених змін.
3. Загальна характеристика і основні положення акта.
Даний законопроект передбачає приведення у відповідність окремих статей Лісового кодексу та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, виданих відповідно до Прикінцевих положень чинного Лісового кодексу України, до норм Конституції України, Господарського кодексу, Закону України “Про захист економічної конкуренції” та спрямований на стимулювання інвестиційної активності в деревообробній промисловості.
4. Правові аспекти
У даній сфері правового регулювання діють:
Лісовий кодекс України від 08.02.06 № 3404-ІV;
Господарський кодекс України від 16.01.03 № 436-IV;
Закон України від 11.01.01 № 2210-ІІІ “Про захист економічної конкуренції”.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація акта не потребує додаткових витрат з держбюджету, матеріальних та інших витрат та дозволить збільшити надходження до держбюджету, Пенсійного та інших соціальних фондів за рахунок створення тисяч нових робочих місць.
6. Прогноз результатів
Внаслідок реалізації положень акта будуть досягнуті наступні результати:
– приведені у відповідність з чинним законодавством норми статей Лісового кодексу України стосовно лісокористування;
– створені умови для формування ринкового механізму сировинного забезпечення деревообробних підприємств;
– підвищиться інвестиційна привабливість деревообробної промисловості, прискориться оновлення виробничих потужностей, зростуть обсяги виробництва продукції з деревини та її конкурентоспроможність.
У результаті стабільної роботи галузевих підприємств зростуть надходження до бюджетів усіх рівнів, покращиться зайнятість населення, будуть вирішені інші соціальні питання регіонів.
Народний депутат України В.О.Немілостівий
(реєстр. карт. № 357)
