ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні)

Данный закон, принятый 16.10.2012 внес кучу поравок в Лесной Кодекс. Через слова в нем упоминается некая "Лесная политика",  которая вроде есть, но почитать никто не дает… Привожу выдержки, касающиеся лесного хозяйства, и  пояснительную записку.  Иногда смешно читать…, а иногда страшновато: территориальные органы ведь из под Агентства выводятся. М.П.

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

…..

2. У Лісовому кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 17, ст. 99; 2006 р., № 21, ст. 170):
1) у частині третій статті 17 слова «органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про надання лісів у постійне користування обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Прийняття рішень Кабінетом Міністрів України не потребує погоджень з іншими органами»;
2) у частинах четвертій та п'ятій статті 18 слова "територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства" та "територіальних органах центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства" замінити відповідно словами "центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства" та "центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органі виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства";
3) статтю 28 викласти в такій редакції:
"Стаття 28. Повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства:
1) визначає пріоритетні напрями та стратегію розвитку у сфері лісових відносин;
2) забезпечує формування державної політики у сфері лісових відносин;
3) розробляє та організовує виконання державних цільових, галузевих та інших програм охорони, захисту, використання та відтворення лісів;
4) забезпечує нормативно-правове регулювання з ведення лісового господарства;
5) вирішує інші питання, визначені законом та покладені на нього актами Президента України";
4) доповнити статтею 281 такого змісту:
"Стаття 281. Повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства:
1) вносить пропозиції щодо формування державної політики;
2) здійснює державний контроль за додержанням нормативно-правових актів щодо ведення лісового господарства;
3) організовує ведення лісовпорядкування, обліку лісів, державного лісового кадастру та моніторингу лісів;
4) організовує ведення лісового господарства і раціональне використання лісових ресурсів;
5) забезпечує функціонування державної лісової охорони, координує діяльність лісової охорони інших постійних лісокористувачів і власників лісів;
6) координує здійснення заходів з охорони лісів від пожеж та захисту від шкідників і хвороб;
7) координує роботу з ведення лісового господарства підпорядкованими йому науково-дослідними установами;
8) бере участь у підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації кадрів для лісового господарства;
9) видає ліцензії відповідно до закону;
10) вносить пропозиції щодо обмеження або тимчасового припинення діяльності підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форми власності у разі порушення ними лісового законодавства;
11) приймає рішення про віднесення лісів до відповідної категорії;
12) здійснює міжнародне співробітництво з питань ведення лісового господарства;
13) вирішує інші питання, визначені законом та покладені на нього актами Президента України.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, здійснює покладені на нього повноваження самостійно і через свої територіальні органи (у разі їх утворення), а на території Автономної Республіки Крим – орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства»;
5) статті 29:
а) у частині першій:
у пункті 1 слова “вносить пропозиції щодо формування та реалізації” замінити словами “забезпечує формування”;
пункти 3, 6, 10 – 13 виключити;
пункт 14 викласти в такій редакції:
"14) вирішує інші питання, визначені законом та покладені на нього актами Президента України";
б) частину другу виключити;
6) доповнити статтями 291 та 292 такого змісту:
"Стаття 291. Повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, у сфері лісових відносин
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, у сфері лісових відносин:
1) погоджує матеріали лісовпорядкування;
2) забезпечує погодження проектів відведення земельних лісових ділянок;
3) організовує проведення екологічної експертизи щодо впливу промислових та інших об'єктів, хімічних речовин на ліси, затверджує переліки пестицидів, дозволених для застосування в лісах, установлює регламенти їх застосування;
4) вирішує інші питання, визначені законом та покладені на нього актами Президента України.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, здійснює покладені на нього повноваження самостійно і через свої територіальні органи (у разі їх утворення), а на території Автономної Республіки Крим – орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища.
Стаття 292. Повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері лісових відносин
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, у сфері лісових відносин:
1) здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог природоохоронного законодавства у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів;
2) розглядає справи про адміністративні правопорушення;
3) обмежує чи зупиняє (тимчасово) в установленому порядку діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо вона здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів;
4) застосовує у випадках, передбачених законом, економічні санкції до підприємств, установ та організацій, їх посадових і службових осіб, громадян за порушення вимог законодавства, подає позови до суду про відшкодування збитків і втрат, завданих унаслідок такого порушення;
5) вирішує інші питання, визначені законом та покладені на нього актами Президента України";
7) у частині третій статті 38 слова "центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства" замінити словами "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового господарства";
8) частини другу і четверту статті 41 викласти в такій редакції
8) у статті 41:
а) частину другу викласти в такій редакції:
«Особливо захисні лісові ділянки виділяються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства за поданням лісовпорядних організацій і за погодженням з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями»;
б) у частині четвертій слова «органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» та «органами виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства» замінити відповідно словами «органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями» та «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства»;
9) частину третю статті 42 викласти в такій редакції:
"Вік стиглості деревостанів затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища";
10) частину четверту статті 43 викласти в такій редакції:
“Розрахункова лісосіка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства”;
11) у частині першій статті 47 слова "центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства" замінити словами "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового та мисливського господарства";
12) у частині четвертій статті 48 слова «органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства» та «органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» замінити відповідно словами «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства» та «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а на території Автономної Республіки Крим – з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища»;
13) у частині першій статті 52 слова «органом виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства";
14) частину другу статті 56 викласти в такій редакції:
"Організація та проведення лісової сертифікації здійснюються відповідно до порядку, який установлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового та мисливського господарства, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики економічного розвитку, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища";
15) у частині третій статті 57 слова «органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення щодо зміни цільового призначення земельних лісових ділянок обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Зміна цільового призначення земельних лісових ділянок Кабінетом Міністрів України не потребує погоджень з іншими органами";
16) у частині четвертій статті 58 слова "територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища" замінити словами "обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями. У разі прийняття рішення щодо вирубування дерев і чагарників обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Прийняття рішень Кабінетом Міністрів України не потребує погоджень з іншими органами";
17) у статті 59 слова «органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства» та «органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» замінити відповідно словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства» та «обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель у цілях, пов'язаних з веденням лісового господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Прийняття рішень Кабінетом Міністрів України не потребує погоджень з іншими органами";
18) частину першу статті 61 викласти в такій редакції:
“Визначення місць розміщення, будівництва підприємств, споруд та інших об'єктів, що шкідливо впливають на стан і відтворення лісів, здійснюється у порядку, встановленому законом”;
19) у частині першій статті 62 слова «органів виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальних органів центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства та охорони навколишнього природного середовища» замінити словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства, обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про надання земельних лісових ділянок для видобування корисних копалин (крім видобування корисних копалин місцевого значення для власних потреб), прокладання кабельних ліній, трубопроводів та інших комунікацій, здійснення бурових, підривних та інших робіт, не пов'язаних з веденням лісового господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями висновок надається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища»;
20) у частині другій статті 66 слова «органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства» та «органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» замінити відповідно словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства» та «обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про встановлення максимальних норм безоплатного збору дикорослих трав'яних рослин, квітів, ягід, горіхів, грибів тощо обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища";
21) у частині другій статті 69 слова «органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства";
22) у статті 70:
а) у частині шостій слова «органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства» та «органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» замінити відповідно словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства» та «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а в межах територій і об’єктів природно-заповідного фонду на території Автономної Республіки Крим – органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища";
б) у частині сьомій слова "центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища" замінити словами "центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища";
23) у частині третій статті 72 слова «органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства» та «органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» замінити відповідно словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства» та «обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про встановлення ліміту використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища»;
24) у частині четвертій статті 73 слова «органу виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства» та «органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища» замінити відповідно словами «центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства» та «обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. У разі прийняття рішення про встановлення ліміту використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями таке рішення погоджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища»;
25) у частині другій статті 80 слова «органом виконавчої влади з питань лісового господарства Автономної Республіки Крим, відповідними територіальними органами центрального органу виконавчої влади з питань лісового господарства» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства»;
26) у статті 86:
а) у частинах другій і четвертій слова "центральним органом виконавчої влади з питань лісового господарства" замінити словами "центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері лісового та мисливського господарства";
б) у частині п’ятій слова "органи виконавчої влади з питань лісового господарства" замінити словами "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства";
27) у статті 87 слова «органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, територіальними органами центральних органів виконавчої влади з питань лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища» замінити словами «центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища»;
28) абзац другий частини першої статті 89 викласти в такій редакції:
"державна лісова охорона, яка діє у складі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства та підприємств, установ і організацій, що належать до сфери їх управління";
29) текст статті 94 викласти в такій редакції:
"Державний контроль за охороною, захистом, використанням та відтворенням лісів здійснюється Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства, іншими органами виконавчої влади у межах повноважень, визначених законом";
30) у частинах першій, третій і п'ятій статті 103 слова "органи виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища" в усіх відмінках замінити словами "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів" у відповідному відмінку;
31) у частині першій статті 104 слова "органів виконавчої влади з питань лісового господарства, з питань охорони навколишнього природного середовища" замінити словами "центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів";
32) текст статті 109 викласти в такій редакції:
"Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а на території Автономної Республіки Крим – орган виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань лісового та мисливського господарства, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, місцеві органи виконавчої влади, уповноважені органи державної влади, органи місцевого самоврядування у межах своєї компетенції в порядку, визначеному законодавством, припиняють роботи, що здійснюються підприємствами, установами, організаціями і громадянами, якщо під час їх проведення не виконуються встановлені технологічні, санітарні та інші спеціальні вимоги щодо безпеки природного стану лісів та їх відтворення";
33) у тексті Кодексу:
слова "центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища" в усіх відмінках замінити словами "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища" у відповідному відмінку;
слова "центральний орган виконавчої влади з питань лісового господарства" в усіх відмінках замінити словами "центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства".

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
(щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади
у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні)»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Проект розроблено у зв’язку із необхідністю приведення законодавства у відповідність до Конституції України, в частині перерозподілу повноважень між Президентом України та Кабінетом Міністрів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи, законів України "Про Кабінет Міністрів України", "Про центральні органи виконавчої влади", а також у зв’язку з прийняттям Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади".

2. Мета і шляхи її досягнення
Метою проекту Закону України є приведення законодавчих актів України у сферах, зокрема, охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів (надр, вод, атмосферного повітря, лісів, тваринного і рослинного світу), організації, охорони та використання природно-заповідного фонду, поводження з відходами, пестицидами і агрохімікатами, формування, збереження і використання екологічної мережі у відповідність із Конституцією України в частині перерозподілу повноважень між Президентом України та Кабінетом Міністрів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи, законами України «Про Кабінет Міністрів України», «Про внесення змін до Закону України «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», а також позбавлення Кабінету Міністрів України від виконання невластивих йому функцій і покладання таких функцій на відповідні міністерства, оптимізації розподілу функцій між територіальними органами Міністерства екології та природних ресурсів України та місцевими державними адміністраціями.
З цією метою законопроектом пропонується внесення змін до 19 законодавчих актів України, які регулюють питання діяльності 4 центральних органів виконавчої влади, а саме: Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної служби геології та надр України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України.

3. Правові аспекти
Нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, закони України «Про Кабінет Міністрів України», «Про внесення змін до Закону України «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», Указ Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» тощо.

4. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту Закону України не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

5. Прогноз результатів
Прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні)» дозволить забезпечити приведення законодавчих актів України у сферах, зокрема, охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, організації, охорони та використання природно-заповідного фонду, поводження з відходами, пестицидами і агрохімікатами, формування, збереження і використання екологічної мережі у відповідність до Конституції України, законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про внесення змін до Закону України «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», інших актів законодавства України, а також оптимізувати розподіл функцій між територіальними органами Міністерства екології та природних ресурсів України та місцевими державними адміністраціями.

 

Народний депутат України Ю.Р. Мірошниченко

посвідч. № 142

 

 

4 коментаря

  • Popovich_Pavel

    Не удержался. Думал выложу позже, с пояснениями. Это реальное письмо, переданное мне в понедельник. Посмотрите, как новую систему представляют на местах. Для не нарушения закона о персональных данных не привожу полные реквизиты.

    Голові Київської обласної держаної адміністрації Присяжнюку А.Й.

    Вельмишановний Анатолій Йосипович

    Звертаються до вас діти війни, ті, на плечі яких лягла тяжка ноша відбудови нашої Вітчизни після страшної битви з фашистським злом. В дитинстві ми недоїдали не досипали і мріяли про краще життя. Дякувати Богу, рідній державі і нам самим життя справді ставало все краще. Тим більш прикро нам на старості років знову зазнавати недостатків і бідності. А також відчувати недостатню увагу з боку держави, якій ми віддали молодість і здоров’я.

    Дуже багато із нас, відпрацювавши на основному виробництві, витрачали свій вільний час і без сну і відпочинку садили нові ліси на благо Батьківщини. Нам думалось, що на старості років, ми зможемо скористуватися плодами нашої праці і зможемо отримувати дрова з цих лісів. Так і було до розвалу СРСР існував дрібний відпуск лісу на пні і кожен міг під контролем лісника заготовити собі дрова. Це було вигідно всім: державі, яка гарантовано забезпечувала своїх громадян дровами і не треба чекати, поки підприємці це зроблять, стимулювати їх і заохочувати, вигідно держлісгоспу, який не займається дрібними справами і всі сили витрачає на виконання основного завдання – заготівлі спілого лісу під час рубок головного користування, дуже добре для лісу, коли прибрані всі усохлі і хворі дерева, без застосування важкої техніки і без надмірного травмування живих дерев, вигідно це і людині, яка дуже дешево, без витрачання зайвих коштів на придбання імпортної техніки і надмірного витрачання валюти може забезпечити себе паливом.

    Потім якісь «мудрагелі» з попередньої влади вирішили, що все має робити лісгосп. Але лісгоспи не в спромозі зробити все і одразу. От і виходить, що в лісгоспів немає ні сил ні засобі прибрати захаращення а ми не можемо отримати дрова з лісів, які садили.

    Та така ситуація почала виправлятися з приходом команди чинного Президента України Віктора Федоровича Януковича. Запрацювала нормально Верховна Рада, почали прийматися нормальні, потрібні людям закони. Ось і в цій сфері став наводитися порядок.

    Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з удосконаленням дозвільної системи у сфері господарської діяльності» у Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженому Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» пункт 132 у графі «Назва документа дозвільного характеру» викладений у такій редакції «132. Спеціальний дозвіл на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування (лісорубний квиток)».

    Таким чином положення Лісового кодексу України приведені у відповідність із Законом України “Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”. Підприємства будь-якої організаційно-правової форми та форми власності не є дозвільними органами в сфері дозвільної системи у господарській діяльності і не мають права видавати документи дозвільного характеру. Відповідно до ст. 69 Лісового кодексу України лісорубні та лісові квитки видають постійні лісокористувачі та власники лісів. Це положення в частині видання документів дозвільного характеру постійними користувачами, які не є органами державної влади та місцевого самоврядування суперечить закону «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», тому в дану статтю внесені зміни щодо видачі лісових та лісорубних квитків.

    Зараз обласні управління лісового та мисливського господарства мають право видавати лише лісорубні квитки на рубки головного користування. Однак немає структури, яка б видавала дозволи (лісорубні квитки, лісові квитки) на рубки догляду, санітарні рубки, прибирання захаращеності, побічні лісові користування.

    Обласна адміністрація не може пустити справу на самотік. Необхідно регулювати питання видання дозволів, це має зробити облдержадміністрація на виконання завдань Президента України.

    Також задля виконання обов’язків держави перед суспільством, щодо забезпечення добробуту та життя і здоров’я громадян необхідно вирішити питання про безпеку людей у лісі. Не секрет, що зараз у лісовому господарстві впроваджується так звана «європейська» система ведення господарювання, це коли не прибирається відпад (відмерлі дерева). Це робиться для збільшення біорізноманіття. Однак така система приводить до небезпеки того, що сухостійне, гниле дерево може впасти і травмувати людину. Особливо зростає небезпека поблизу населених пунктів, де можуть постраждати діти, адже в лісах, розташованих недалеко від сіл і селищ багато доріг і стежок, яким полюбляють ходити діти.

    Так, на держлісгоспи покладений обов’язок здійснювати прибирання захаращеності, особливо вздовж доріг і стежок. Однак заготовлена при цьому деревина виходить за ціною, як привезена із-зі океану. Ми не можемо її купити а лісгосп, відповідно, продати, тому держава не отримує податки. Збитки з усіх сторін. Але це гнила,трухла деревина – неліквід. Це деревина не придатна ні для чого, крім як на дрова.

    Тому необхідно зосередити завдання держлісгоспів на рубці спілого лісу, а прибирання захаращеності, особливо поблизу і в самих населених пунктах має взяти на себе адміністрація. Райдержадміністрації мають затвердити список тих, хто потребує соціальних дров, і відібрати підприємців, які будуть цим займатися.

    Дуже просимо Вас Вельмишановний Анатолій Йосипович дати вказівку на виписку лісорубного квитка на прибирання захаращеності в лісах області.

    • Судячи по даному листу цьому грамотному "пенсіонеру" повинно бути років 80. Ну дивлячись на його вік дуже щось він професійно розбирається у питаннях дозвільного законодавства. Ну це так поміж іншим.

      А тепер щодо пропозиції  цього пенсіонера "прибирання захаращеності, особливо поблизу і в самих населених пунктах має взяти на себе адміністрація "

      Якщо в домі буде 2 господарі – то ніколи там не буде порядку. Це  по перше.

      А по друге – що таке райдержадміністрація? Вона для мене асоціюється з посадою замполіта в радянській армії, які в принципі ні за що не відповідали, нічого не робили, проте були  в першому ешелоні керівництва армії і вся їх роль заключалася в нікому не потрібній партійній "болтовні", а ніякої конкретної користі вони не приносили. Ну про що можна говорити- райдержадміністрація буде щось робити? Та вона навіть організувать цей процес не в змозі.

  • Закон Президент подписал. Неужели областных лесных чиновников подчинят напрямую губернаторам и переведут в здания администраций? А как же всё "нажитое непосильным трудом" – конторы с евроремонтом, кабинеты с душем и комнатой отдыха, гаражи… Отдадут какому -нибудь антикоррупционному бюро? Были бы региональными дирекциями – горя бы не знали…

    А как же региональный консалтинг, управление хозяйственной деятельностью, областные сервера для элекронного учета уже через 40 дней… и т.д, и т.п.

    В целом, разместил этот комментарий, чтобы закон было легче  находить.

  • OLEG Lystopad

    Нас очікує щонайменше півроку "браконьєрського факу".

    Тому що правки громадськості до законопроекту 10-218 не внесено.

    (про суть правок і самого закону тут: http://pryroda.in.ua/lis/brakonerskyy-fak-otmenyaetsya/ )

    Ось що пишуть про це в соцмережах: "Вчера (16 жовтня) Верховна Рада Украины рассмотрела печально известный законопроект No. 10218 нардепа Мирошниченко во втором чтении. Депутаты проголосовали практически против всех правок, которые предложили экологи, и которые были внесены в законопроект депутатами Томенко, Голубом, Зайцем, Шершуном и другими.В результате был принят законопроект практически в первоначальном виде. Каким-то чудом удалось сохранить предоставление прав общественным экологическим инспекторам по составлению протоколов на охотничьих и рыбных браконьеров, а также одну статью, защищающую Комиссию по Красной книге. Завтра этот законопроект будет направлен на подпись Януковичу. Более подробную информацию-что осталось в этом законе-сообщу в ближайшие дни.

    В.Борейко

     

Comments are closed.

Матеріали цього сайту доступні лише членам ГО “Відкритий ліс” або відвідувачам, які зробили благодійний внесок.

Благодійний внесок в розмірі 100 грн. відкриває доступ до всіх матеріалів сайту строком на 1 місяць. Розмір благодійної допомоги не лімітований.

Реквізити для надання благодійної допомоги:
ЄДРПОУ 42561431
р/р UA103052990000026005040109839 в АТ КБ «Приватбанк»,
МФО 321842

Призначення платежу:
Благодійна допомога.
+ ОБОВ`ЯЗКОВО ВКАЗУЙТЕ ВАШУ ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ 

Після отримання коштів, на вказану вами електронну адресу прийде лист з інструкціями, як користуватись сайтом. Перевіряйте папку “Спам”, іноді туди можуть потрапляти наші листи.