Проблема важная, но… сегодня законопроект читать уже не хочется, а первое впечатление… не очень… Разве можно решить проблему лесоразведения силами только государственных и коммунальных предприятиях, в ситуации когда практически все земли, где действительно надо создавать лесопосадки, приватизированы или распаёваны?. М.П.
Проект
вноситься народними депутатами
України
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін у деякі законодавчі акти України
(стосовно надання земельних ділянок для лісорозведення)
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
I. Внести зміни в такі законодавчі акти України:
1. В Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3–4, ст. 27):
частину третю статті 59 доповнити реченням наступного змісту:
“Державним спеціалізованим лісогосподарським підприємствам за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються у постійне користування землі водного фонду для залуження і залісення.”
у частині третій статті 60:
абзац четвертий після слів “морського транспорту” доповнити словами “та лісогосподарського призначення”;
у частині першій статті 123:
абзац четвертий викласти в наступній редакції:
"надання у користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості), крім випадків надання земельних ділянок у користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, в яких створено спеціалізовані підрозділи, для лісорозведення, місце розташування яких відповідає детальному плану території, затвердженому в установленому порядку";
абзац п'ятий замінити абзацами наступного змісту:
"Надання у користування земельної ділянки здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою, в разі:
надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлено в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення;
надання земельної ділянки у користування, межі якої не встановлено в натурі (на місцевості), спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, в яких створено спеціалізовані підрозділи, для лісорозведення, місце розташування яких відповідає детальному плану території, затвердженому в установленому порядку".
2. У Водному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
частину другу статті 85 після слів “у належному стані” доповнити словами “а також державним спеціалізованим лісогосподарським підприємствам для залуження і залісення”;
частину першу статті 90 після слів “гідрометричних та лінійних споруд” доповнити словами “залуження і залісення”.
3. У Закону України "Про землеустрій" підпункт "ґ" частини першої статті 56 (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282) викласти в такій редакції:
"ґ) рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди, крім випадків надання земельної ділянки, межі якої не встановлено в натурі (на місцевості), в користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, в яких створено спеціалізовані підрозділи, для лісорозведення, місце розташування яких відповідає детальному плану території, затвердженому в установленому порядку".
ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
Голова Верховної Ради України
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (стосовно надання земельних ділянок для лісорозведення)"
1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту
Проект Закону України "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України (стосовно надання земельних ділянок для лісорозведення)" (далі – законопроект) розроблений у зв'язку з необхідністю врегулювання на законодавчому рівні деяких питань, що стосуються надання земель у постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, в яких створено спеціалізовані підрозділи, для лісорозведення.
Лісові насадження в Криму мають виключно важливе ґрунтозахисне та водорегулювальне значення. Лісові території є основним місцем накопичення атмосферної вологи, підвищуючи дебет водних джерел і забезпечуючи пролонгацію надходження води до струмків і річок, та акумулювання вологи на сільськогосподарських угіддях. У рівнинній частині Кримського півострова ліси додатково сприяють обмеженню ґрунтової ерозії в осінньо-зимовий період.
Ліси на території Криму розташовані нерівномірно і сконцентровані переважно в гірській зоні, де лісистість сягає 57 %. У степовій частині півострова, де роль лісів у формуванні природних комплексів має неабияке важливе значення, лісистість становить менше 1 %. Степові райони Автономної Республіки Крим значною мірою майже щороку страждають від "пилових бур".
В даний час в степовій частині Автономної Республіки Крим є непридатні для сільськогосподарського використання землі, розміщені в зоні озера Сіваш та прибережній захисній смузі Чорного та Азовського морів на яких потрібно створювати захисні лісові насадження, але згідно з ч.3 ст.59 Земельного кодексу України, ст.85, 90 Водного кодексу України, землі водного фонду не можуть бути надані державним лісогосподарським підприємствам для створення захисних лісових насаджень.
Статтею 107 Водного кодексу України, статтею 5.2 Загальнодержавної програми охорони і відтворення навколишнього середовища Азовського і Чорного морів, затвердженої Законом України «Про затвердження Загальнодержавної програми охорони і відтворення навколишнього середовища Азовського і Чорного морів» від 22.03.2001 № 2333-ІІІ, а також Концепцією охорони і відтворення природного середовища Азовського і Чорного морів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.1998 № 1057, передбачено на першому і другому етапах реалізація програми, як заходу з охорони земель прибережної смуги морів – створення захисних лісових насаджень в прибережних смугах морів.
З метою реалізації Державною цільовою програмою «Ліси України на 2010-2015 роки» і Загальнодержавної програми охорони і відтворення навколишнього середовища Азовського і Чорного морів, враховуючи ґрунтозахисні, водозахисні і водорегулюючі функції захисних лісових насаджень, розроблено пропозиції по внесенню змін до деяких законодавчих актів України відносно заліснення уздовж морів, річок і інших водоймищ.
Створення і збереження захисних лісових насаджень наразі є чільним для екологічної безпеки Криму та всієї України.
Існує необхідність оптимізації питань погодження та оформлення правовстановлюючих документів щодо надання земельних ділянок для створення і збереження захисних лісових насаджень.
2. Цілі та завдання прийняття проекту
Цілями законопроекту є забезпечення ефективності створення і збереження захисних лісових насаджень; оптимізація погодження та спрощення процедури оформлення правовстановлюючих документів для надання земельних ділянок спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, в яких створено спеціалізовані підрозділи, для лісорозведення.
3. Загальна характеристика та основні положення проекту
Законопроект передбачає внесення змін до Земельного кодексу України та Закону України "Про землеустрій" стосовно спрощення процедури надання земель у постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, в яких створено спеціалізовані підрозділи, для лісорозведення та можливості створення цими підприємствами захисних насаджень в межах прибережних захисних смуг.
4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання
В даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:
Конституція України;
Конституція Автономної Республіки Крим, затверджена Законом України від 23 грудня 1998 року № 350-XIV;
Водний кодекс України;
Земельний кодекс України;
Лісовий кодекс України;
Закон України "Про землеустрій".
Змін до інших законів не потребує.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація зазначеного законопроекту не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів прийняття проекту
Прийняття законопроекту дасть можливість урегулювати відносини з оформлення земельних ділянок, що надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, в яких створено спеціалізовані підрозділи, для лісорозведення.
Народні депутати України Дейч Б.Д.(029)
Все документы отнесенные к законопроекты находятся ЗДЕСЬ