Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збереження лісів та підтримання підприємств лісової галузі)

Евгений Владимирович Мураев (род. 2 декабря 1976, Змиёв) — украинский политик. Депутат Харьковского областного совета двух созывов, депутат Верховной рады Украины VII созыва и VIII созыва. Член парламентского комитета по вопросам налоговой и таможенной политики. Бывший член Партии регионов и бывший председатель политического совета партии «За життя». Лидер партии «Наши».

Если по-сути, то все зарегистрированные лесные законопроекты, касающиеся финансирования, даже теоретически могут  воздействовать только на бюджет 2020 года, а до него ещё дожить надо. Сейчас ноябрь и ни один из них даже в зал ВР не выносился, а «закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і приймаються: не пізніше 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку планового бюджетного періоду; після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим». Так что остаются только призрачные надежды на прямое бюджетное финансирование. М.П.

 

Проект вноситься

народним депутатом України

Мураєвим Є. В.

  

ЗАКОН УКРАЇНИ

«Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збереження лісів та підтримання підприємств лісової галузі)»

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, № 13-14, № 15-16, № 17, ст.112 із наступними змінами) наступні зміни:

  1. У статті 273:

1.1. У пункті 273.1 слова «складається із земельного податку та» замінити словами «справляється як складова».

1.2. Пункт 273.3 виключити.

  1. Прикінцеві положення.
  2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, але не раніше 1 січня 2019 року.
  3. Кабінетові Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

  1. Встановити, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом інші закони та нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечать цьому Закону.

 Голова Верховної Ради   України  

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України

(щодо збереження лісів та підтримання підприємств лісової галузі)» 

  1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збереження лісів та підтримання підприємств лісової галузі)» (надалі – Законопроект) розроблено в зв’язку із необхідністю усунення подвійного оподаткування використання лісових земель, створення сприятливих умов для інвестування в галузь лісового господарства, нагальною потребою підтримки підприємств лісової галузі та збереження лісів України.

Законом України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», який набрав чинності 15.08.2018 року, внесено поправку до статті 273 Податкового кодексу України, якою введено земельний податок на всі лісові землі України.

За діючою до прийняття поправки системою оподаткування було передбачено, що податок за лісові землі справлявся як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством. Тобто додаткове встановлення стосовно лісових земель земельного податку фактично є подвійним оподаткуванням. Такої системи оподаткування немає в жодній європейській країні.

Бюджетно-фіскальна політика розвинутих країн світу спрямована на збереження лісів та ефективне використання лісових ресурсів. В Україні, навпаки, пропонується деструктивна податкова політика стосовно лісового господарства.

Вищевказані законодавчі новели щодо оподаткування підприємств лісового господарства можуть призвести до припинення фінансово-господарської діяльності таких підприємств, особливо лісогосподарських підприємств Півдня і Сходу країни, які не мають можливості сплатити додатковий податок на землю. У разі застосування ставки земельного податку в розмірі одного відсотку 244 з 286 підприємств лісової галузі  будуть збитковими; у разі застосування ставки земельного податку від 3 до 5 відсотків всі лісогосподарські підприємства України будуть вимушені припинити свою діяльність.

Зазначені прогнозовані наслідки призведуть до зростання соціальної напруги, насамперед у сільській місцевості, що в свою чергу створить негативний вплив на інвестиції в деревообробну промисловість, унеможливить створення нових робочих місць.

В той же час в умовах фінансової децентралізації наповнення місцевих бюджетів є вкрай актуальним завданням. Тому доцільно залишити земельний податок у складі рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, частина якої спрямовується до місцевих бюджетів.

  1. Цілі і завдання проекту.

Метою і завданнями прийняття цього законопроекту є усунення подвійного оподаткування використання лісових земель, що сприятиме  впровадженню  політики збереження лісів та підприємств лісової галузі. Це в свою чергу буде основою для прозорого сприятливого інвестиційного клімату в зазначеній галузі, для збереження існуючих та створення нових робочих місць, сприятиме підвищенню конкурентоспроможності національної економіки та покращенню екологічної ситуації в країні.

  1. Загальна характеристика і основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 273.1 статті 273 Податкового кодексу України та встановити, що податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, яка визначається податковим законодавством. Пункт 273.3 статті 273 Податкового кодексу України виключити.

  1. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Питання, що відносяться до предмету правового регулювання  законопроекту, регулюються виключно Податковим кодексом України.

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

      5.Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

  1. Прогноз соціально-економічних наслідків прийняття акту.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збереження лісів та підтримання підприємств лісової галузі)» забезпечить усунення подвійного оподаткування використання лісових земель, що сприятиме  впровадженню  політики збереження лісів та підприємств лісової галузі. Такі відправні основи будуть стимулом для притоку інвестицій у зазначену галузь економіки, забезпечать розвиток суміжних галузей промисловості та сфери надання послуг, збереження існуючих та створення нових робочих місць, сприятиме підвищенню конкурентоспроможності національної економіки та покращенню екологічної ситуації в країні.

Народний депутат України                                                    Є. В. Мураєв

       

                                                               

Матеріали цього сайту доступні лише членам ГО “Відкритий ліс” або відвідувачам, які зробили благодійний внесок.

Благодійний внесок в розмірі 100 грн. відкриває доступ до всіх матеріалів сайту строком на 1 місяць. Розмір благодійної допомоги не лімітований.

Реквізити для надання благодійної допомоги:
ЄДРПОУ 42561431
р/р UA103052990000026005040109839 в АТ КБ «Приватбанк»,
МФО 321842

Призначення платежу:
Благодійна допомога.
+ ОБОВ`ЯЗКОВО ВКАЗУЙТЕ ВАШУ ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ 

Після отримання коштів, на вказану вами електронну адресу прийде лист з інструкціями, як користуватись сайтом. Перевіряйте папку “Спам”, іноді туди можуть потрапляти наші листи.