Повідомлення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України»

На сайтах Минагрополитики и Гослесагентсва размещен пакет документов по внесению изменений в действующие “Санитарные правила в лесах Украины”. Ниже  их тексты. На снимке согласно проекта санитарных правил – “загиблі насадження” :  “з повнотою життєздатної частини насаджень … – нижче 0,3 (в момент съемки было где-то 0,2)”. Правда снимок 10 летней давности: сейчас там полнота уже 0,4 (рубить надо, но нельзя), а естественное возобновление на участке пару лет назад  переведено в покрытую лесом площадь… Вывод законотворцев легко читается  – раньше рубить надо было… Но у меня иное, – совсем булгаковское настроение: ” Пропал Ершалаим — великий город, как будто не существовал на свете. Все пожрала тьма, напугавшая все живое в Ершалаиме и его окрестностях”… М.П.

Повідомлення про оприлюднення

проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України»

З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України» (далі – проект постанови) Держлісагентство оголошує про його публікацію.

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою вжиття заходів з недопущення масового всихання хвойних лісових насаджень від пошкодження шкідниками та хворобами, яке визначене підпунктом «з» пункту другого частини першої Указу Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 та відповідно до статей 38, 84, 86 Лісового кодексу України в частині здійснення комплексу заходів з поліпшення санітарного стану лісових насаджень, спрямованих на їх збереження від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захисту деревостанів від шкідників і хвороб.

Зазначений проект постанови розроблений з врахуванням пропозицій чисельних звернень обласних і районних державних адміністрацій, сільських і селищних рад, власників лісів і постійних лісокористувачів.

Проект постанови разом з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–порталі Держлісагентства (www.dklg.gov.ua).

Зауваження та пропозиції до проекту постанови та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:

Державне агентство лісових ресурсів України:

вул. Шота Руставелі, 9-А, м. Київ, 01601.

Відповідальний виконавець: Віговський Ігор Євгенійович.

е-mail: zahyst@dklg.gov.ua

тел. (044) 235-21-48, факс (044) 235-85-47

Державна регуляторна служба України:

вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011

 

Заступник Голови Державного

агентства лісових ресурсів України                                                               В.Н. Бондар

Проект

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 від  _____________

№_____ 

Київ

Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. № 555, (ЗП України, 1995 р., № 10, ст. 253; Офіційний вісник України, 2016 р. № 87, ст. 2839), зміни, що додаються. 

Прем’єр-міністр України                                                                                              В. ГРОЙСМАН

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від                         2018 р. №            

 

ЗМІНИ, що вносяться до Санітарних правил в лісах України

 

   1.Після пункту 1 доповнити новим пунктом 11 такого змісту:

«11. У цих правилах терміни вживаються в такому значенні:

біологічна стійкість насаджень – здатність протистояти та пристосовуватись до природних і антропогенних факторів, які можуть призвести до деградації та загибелі насаджень;

загиблі насадження – земельні лісові ділянки з насадженнями, які пошкоджені до ступеня припинення росту, в результаті пожеж, впливу шкідників і хвороб та стихійних лих, аварій, з повнотою життєздатної частини насаджень  в молодняках нижче 0,4, в інших вікових групах – нижче 0,3;

захист лісів – комплекс заходів, спрямованих на виявлення в лісах шкідників і хвороб лісу, попередження їх розповсюдження, локалізацію і ліквідацію осередків;

лісопатологічне обстеження – обстеження лісів з метою оцінювання санітарного стану, встановлення причин ослаблення та ураження насаджень, виявлення площ розповсюдження шкідників і хвороб, нагляду за появою та поширенням їх осередків, визначення оптимальних заходів із захисту лісів;

модельні дерева – дерева типового зразка, які за кількісними і якісними показниками наближаються до середніх для обстежуваного насадження або його частини;

осередки шкідників і хвороб лісу – ділянки вкриті деревною рослинністю, що характеризуються підвищеною чисельністю шкідників або уражені патогенними організмами, які негативно впливають на стан лісових насаджень і призводять до їх деградації і загибелі;

санітарний стан лісу – характеристика насаджень за наявністю в ньому дерев відповідних категорій санітарного стану;

хвороби лісу – це патологічні процеси, що виникають і розвиваються під впливом фітопатогенних організмів (інфекційних хвороб, (грибів, бактерій, вірусів, нематод, вищих квіткових рослин та інші) та несприятливих абіотичних факторів (хвороби неінфекційні), що призводять до порушення фізіологічних функцій деревних рослин  і чагарників, їх ослаблення, відмирання окремих частин чи усієї рослини, зниження продуктивності і деградації насаджень чи їхньої загибелі;

шкідники лісу – види комах, кліщів,та інших тварин, що при повному чи частковому пошкодженні здатні заподіяти шкоду деревним породам, чагарникам, що призведе до  ослаблення, втрати приросту деревини, зниження продуктивності насаджень або врожаю насіння лісових дерев і чагарників, посівів і посадок у лісових розсадниках.»

 

  1. У пункті 3 після слів «лісовпорядкування,» слова «а також» замінити словом «та/або».
  2. У пункті 5:

1) у абзаці п’ятому після слів «лісовпорядкування,» слова «а також» замінити словом «та/або».

2) у  абзаці шістнадцятому після слова «рубок» доповнити словами  «, за виключенням загиблих насаджень».

  1. У пункті 6:

1) у абзаці четвертому після слів «осіннім опеньком,» доповнити словами «карантинними організмами»;

2) доповнити новим абзацом такого змісту: «За необхідності, для визначення причини, ступеня, меж поширення та пошкодження відбираються модельні дерева.».

  1. Абзац перший пункту 13 після слова «лісовпорядкування» доповнити словом «та/або».
  2. Пункт 19 після слова «пошкоджених» доповнити словами «стовбуровими шкідниками,».
  3.  Пункт 26 після слів «для рубки» доповнити словами «за виключенням загиблих насаджень».
  4. У пункті 27:

1) абзац перший  пункту 27 викласти в такій редакції:

 «27. Суцільні санітарні рубки призначаються в насадженнях, які втратили біологічну стійкість та визнані загиблими.»;

2) абзац другий виключити.

3) доповнити новим абзацом такого змісту:

«Суцільні санітарні рубки проводяться з урахуванням вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».»

 

  1. В абзаці першому пункту 28 слово «пристиглих» виключити.

 

  1. У пункті 40 слова «вибіркових і поступових рубок головного користування,» виключити.
  2. Пункт 42 доповнити новим абзацом такого змісту:

«В осередках стовбурових шкідників, судинних і некрозно-ракових хвороб очищення місць рубок здійснювати одночасно з заготівлею деревини.».

  1. У графі 15 додатку 1 до Санітарних правил слово «захисності» замінити словом «лісів».
  2. У графі «хвойних» позиції «категорія стану дерев ІІІ – дуже ослаблені» додатку 3 до Санітарних правил після слова «перестійних» доповнити словами «; уражених стовбуровими шкідниками».

Пояснювальна записка

до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України»

 Мета: Поліпшення санітарного стану лісових насаджень.

  1. Підстава розроблення проекту акта

Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою виконання підпункту «з» пункту другого частини першої Указу Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 та відповідно до статей 38, 84, 86 Лісового кодексу України в частині здійснення комплексу заходів з поліпшення санітарного стану лісових насаджень, спрямованих на їх збереження від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захисту деревостанів від шкідників і хвороб.

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Зміна клімату та глобальне потепління призвели до ослаблення дерев та різкого збільшення шкідників і деградації лісів. Прогресуюче всихання хвойних насаджень набуло ознак надзвичайної ситуації.

Бездіяльність щодо вирішення цієї проблеми може призвезти до безповоротних екологічних наслідків та значних економічних втрат. За попередніми розрахунками непроведення суцільних санітарних рубок в осередках масового розмноження небезпечних шкідників призведе до збитків підприємств щороку понад 420 млн грн, а місцеві бюджети щороку недоотримають більше 50 млн гривень.

Проблема полягає в необхідності узгодження окремих норм Санітарних правил в лісах України з актами такої ж юридичної сили, удосконалення нормативних приписів цих Правил для вирішення масштабної проблеми стосовно прогресуючого погіршення поліпшення санітарного стану хвойних лісів, спричиненого масовим їх всиханням, запобігання проявам згубних наслідків природних явищ, посилення водоохоронних, захисних, кліматорегулюючих, санітарно-гігієнічних та інших корисних властивостей лісів.

Реалізація проекту постанови дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.

  1. Суть проекту акта

Проектом постанови пропонується вжити невідкладних заходів щодо своєчасного проведення лісогосподарських заходів у всихаючих лісових насадженнях, оперативно ліквідовувати осередки небезпечних шкідників лісу, оздоровлювати насадження для підвищення їх біологічної стійкості і запобігати поширенню деградації деревостанів на значних площах.

Проект акта дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.

  1. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діє Лісовий кодекс України, Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 724.

  1. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту постанови не потребує додаткових фінансових витрат з Державного чи місцевих бюджетів України.

  1. Прогноз впливу

Реалізація проекту постанови не передбачає впливу на ринок праці.

Проект постанови не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

Прийняття проекту постанови забезпечить:

підвищення стійкості лісових екосистем до впливу негативних факторів навколишнього середовища, зростаючого техногенного навантаження, змін клімату;

високу продуктивність деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих і інших корисних для суспільства функцій;

нарощування ресурсного та екологічного потенціалу лісів;

зменшення обсягів всихання лісів і розповсюдження стовбурових шкідників.

Дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.

  1. Позиція заінтересованих сторін

Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери та прав інвалідів і не потребує погодження з уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців та всеукраїнських громадських організацій інвалідів, їх спілок.

Проект постанови не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.

Зазначений проект постанови розроблений з врахуванням пропозицій чисельних звернень обласних і районних державних адміністрацій, сільських і селищних рад, власників лісів і постійних лісокористувачів.

  1. Громадське обговорення

Проект акта підлягає оприлюдненню на офіційному веб–порталі Держлісагентства (dklg.kmu.gov.ua) та Мінагрополітики (minagro.gov.ua) для громадського обговорення.

  1. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови потребує погодження з Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державною регуляторною службою України.

  1. Правова експертиза

Проект постанови потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.

  1. Запобігання дискримінації

Проект постанови не містить ознак дискримінації.

  1. Запобігання корупції

Проект постанови не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

  1. Прогноз результатів

Реалізація розпорядження дозволить не допустити масштабного пошкодження лісів та ліквідувати загрозу безповоротної втрати лісових ресурсів на великих площах і екологічної катастрофи в цілому.

Передбачені проектом нормативні приписи дозволять забезпечити задовільний стан лісових насаджень та створити сприятливі умови для підвищення стійкості, продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих і інших корисних функцій.

Заступник Голови Державного

агентства лісових ресурсів України                                                             В.Н. Бондар

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України»

 

І. Визначення проблеми

Зміна клімату та глобальне потепління призвели до ослаблення дерев та різкого збільшення шкідників і деградації лісів.

Ліси підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства, щороку пошкоджують шкідники і хвороби на площі більше 600 тис. га, у Карпатському регіоні масовим всиханням ялинників вже охоплено близько 37 тис. га і запасом деревини понад 11 млн куб. метрів.

На Поліссі сосна звичайна пошкоджується короїдом і масово відмирає. Площа пошкоджених насаджень становить понад 200 тис. га і запасом біля 8 млн куб. метрів.

Потрібні рішучі та кардинальні кроки з оздоровлення насаджень, інакше їх можна втратити у найближчі роки.

Всихання лісів відмічається і в інших країнах Європи. Шкідники пошкоджують ліси в Республіці Білорусь, Польщі, Словаччині, Румунії, Німеччині, Франції, Швейцарії.

Для європейських країн протидія масовому поширенню шкідників не створює проблем, оскільки працівники лісового господарства європейських країн можуть самостійно приймати рішення про доцільність проведення заходів з поліпшення санітарного стану, а їх стратегія протиборства з короїдом ґрунтуються на організації боротьби з першим поколінням шкідника, яке з’являється у травні або на початку червня. Найрадикальнішим і найефективнішим засобом вважається вчасне проведення санітарних рубок з вирубкою свіжозаселених зелених дерев при перших ознаках пошкодження. Видалення з насаджень лише всохлих дерев і залишення на корені заселених шкідниками дерев сприяє їх подальшому розповсюдженню та розширення осередків враження.

Українські науковці визнали, що прогресуюче всихання хвойних насаджень набуло ознак надзвичайної ситуації. Наукова рада Національної академії наук України визнала за необхідне внесення змін до нормативно-правових актів, пов’язаних із захистом лісів від шкідників та створенням нових більш стійких насаджень.

Бездіяльність щодо вирішення цієї проблеми може призвезти до безповоротних екологічних наслідків та значних економічних втрат. За попередніми розрахунками не проведення суцільних санітарних рубок в осередках масового розмноження небезпечних шкідників призведе до збитків підприємств щороку понад 420 млн грн, а місцеві бюджети щороку недоотримають більше 50 млн гривень.

Проблема полягає в необхідності узгодження окремих норм Санітарних правил в лісах України з актами такої ж юридичної сили, удосконалення нормативних приписів цих Правил для вирішення масштабної проблеми стосовно прогресуючого погіршення поліпшення санітарного стану хвойних лісів, спричиненого масовим їх всиханням, запобігання проявам згубних наслідків природних явищ, посилення водоохоронних, захисних, кліматорегулюючих, санітарно-гігієнічних та інших корисних властивостей лісів.

Реалізація проекту постанови дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.

Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

+

 

Держава

+

 

Суб’єкти господарювання,

+

 

У тому числі суб’єкти малого підприємництва

 

+

Дана проблема не може бути розв’язана за допомогою чинних регуляторних актів, оскільки не буде визначено принципово нових нормативних приписів стосовно системного перегляду нормативних документів, що регламентують ведення лісового господарства, здійснення рубок, захист і збереження лісів України.

Позиція щодо відмови від врегулювання цієї проблеми не сприяє визначенню новітніх методів регулювання лісогосподарської діяльності та сприяє існуванню ризиків неправомірного використання лісових ресурсів, а тому є неприйнятною.

Єдиним способом вирішення проблеми, яку передбачається розв’язати, є прийняття запропонованого регуляторного акта.

ІІ. Цілі державного регулювання

Проектом постанови пропонується внести зміни до Санітарних правил в лісах України, якими встановлюються сукупність норм проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та санітарних вимог під час ведення лісового господарства, використання лісових ресурсів та проведення робіт, не пов’язаних з веденням лісового господарства, підприємствами, установами, організаціями та громадянами.

Проектом акта пропонується удосконалити окремі норми Санітарних правил в лісах України, з урахуванням вимог підпункту «з» пункту другого частини першої Указу Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 в частині здійснення комплексу заходів з поліпшення санітарного стану лісових насаджень, спрямованих на їх збереження від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захисту деревостанів від шкідників і хвороб.

Розроблений проект дає можливість удосконалити процедуру здійснення невідкладних лісогосподарських заходів у всихаючих хвойних насадженнях, оперативно ліквідовувати осередки небезпечних шкідників лісу, оздоровлювати насадження для підвищення їх біологічної стійкості і запобігати поширенню деградації деревостанів на значних площах.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

  1. Визначення альтернативних способів

 

   2.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей 

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

 

 

 

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

 

 

 

Витрати, які будуть виникати внаслідок дії регуляторного акта (згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

 

ВИТРАТИ

на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта

 

 

IV.Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Враховуючи вищенаведені позитивні та негативні сторони альтернативних способів досягнення мети, доцільно прийняти розроблений проект постанови.

 

 

 

 

V.Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Способи розв’язання визначеної проблеми.

Прийняття проекту постанови дасть можливість удосконалити на законодавчому рівні порядок обстеження лісів, проектувати та своєчасно здійснювати відповідні заходи з поліпшення санітарного стану лісів. Це єдиний на даний час спосіб розв’язання визначених проблем для забезпечення нормального санітарного стану лісових насаджень та ефективного використання лісових ресурсів.

Вирішення проблеми правомірного призначення відповідних заходів з поліпшення санітарного стану лісів можливе лише шляхом обстеження цих насаджень спеціальною комісію, за участю представників органів місцевого самоврядування, територіальних органів Держлісагентства, державних спеціалізованих лісозахисних підприємств, власників лісів, постійних лісокористувачів. За результатами таких обстежень формуються Переліки заходів з поліпшення санітарного стану лісів. Зазначені переліки погоджуються територіальними органами Держлісагентства, державними спеціалізованими лісозахисними підприємствами і на протязі одного робочого дня інформують про це обласні державні адміністрації та оприлюднюють їх на веб-сайті відповідного територіального органу Держлісагентства, що забезпечить інформування громадськості про намічені заходи в лісах. Саме таким способом можна забезпечити збереження біологічного різноманіття екосистем, ефективне використання лісових ресурсів та не допускати масового поширення осередків шкідників і хвороб лісу на великі площі.

Впровадження регуляторного акта дозволить ефективніше реалізувати державні інтереси в галузі ведення лісового господарства, забезпечити потреби держави та населення в якісній деревині і альтернативному паливі та можливість виходу продукції деревообробного виробництва на міжнародні ринки, що сприятиме надходженню відповідних інвестицій.

Також механізм інформування про управлінські рішення суб’єктів господарювання сприятиме уникненню конфліктних ситуацій на місцях між власниками лісів, постійними лісокористувачами та громадянами.

Організаційні заходи, які необхідно здійснити для впровадження регуляторного акта.

  1. Центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства забезпечити інформування своїх територіальних органів, структурних підрозділів облдержадміністрацій з питань охорони навколишнього природного середовища, органів місцевого самоврядування, власників лісів, постійних лісокористувачів та громадськості про вимоги регуляторного акта шляхом його оприлюднення в засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті.
  2. Суб’єктам господарювання у сфері ведення лісового господарства необхідно керуватися нормативними приписами редакції Санітарних правил в лісах України, при здійсненні своєї діяльності в частині проведення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.
  3. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Здійснення фінансових витрат на виконання вимог проекту постанови для органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, фізичних осіб не передбачається. Оскільки дія регуляторного акта не поширюється на суб’єкти малого підприємництва, М-тест не проводився.

Необхідно зазначити, що прийняття проекту постанови не передбачає утворення державних структур управління і не потребує додаткових матеріальних та інших витрат.

Для впровадження та виконання вимог регуляторного акта органам державної влади не потрібно додаткових витрат з бюджету.

Витрати середніх суб’єктів господарювання наведені згідно Додатку 2 Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта відповідно.

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Враховуючи безперервність ведення лісового господарства, проект постанови доцільно запроваджувати на необмежений термін, його дія буде постійною на термін дії Лісового кодексу України та залежатиме від змін у законодавстві України.

Набрання чинності регуляторним актом – відповідно до законодавства після його офіційного оприлюднення.

VIII. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Прогнозними значеннями показників результативності регуляторного акта є:

  1. Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних із дією акта – прямих надходжень до державного бюджету не передбачається.
  2. Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акта – на всіх власників лісів і постійних лісокористувачів, у поточному році їх кількість становить 802 суб’єкти господарювання.
  3. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень регуляторного акта – середній, оскільки повідомлення про оприлюднення, проект постанови та аналізу регуляторного впливу акта розміщено на офіційному веб-сайті Державного агентства лісових ресурсів України (dklg.kmu.gov.ua, розділ «Регуляторна діяльність»).
  4. Розмір коштів і часу, що необхідно буде витратити суб’єктам господарювання та/або фізичним особам, для виконання вимог акта – розмір коштів та часу не змінюватиметься.

Статистичні показники результативності проекту постанови є:

  1. Кількість ліквідованих осередків небезпечних шкідників лісу.
  2. Кількість проведених лісогосподарських заходів у всихаючих лісових насадженнях.
  3. Кількість  насаджень щодо яких забезпечено задовільний санітарний стан лісів.
  4. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відстеження результативності дії регуляторного акта буде здійснюватися Держлісагентством шляхом аналізу результатів проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів.

Базове відстеження здійснюватиметься до дня набрання чинності проекту постанови шляхом опрацювання пропозицій від фізичних та юридичних осіб, які надходитимуть до зазначеного проекту постанови.

Повторне відстеження здійснюватиметься через рік після набрання чинності постанови, але не пізніше ніж через два роки, на підставі аналізу проведених заходів з поліпшення санітарного стану лісів, моніторингу санітарного стану деревостанів.

Періодичне відстеження здійснюватиметься раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження, шляхом порівняння показників із аналогічними показниками, що встановлені під час повторного відстеження.

Метод проведення відстеження результативності – статистичний.

Вид даних, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності – статистичні.

Для відстеження результативності, будуть використовуватись дані, отримані за результатами річних звітів територіальних органів Держлісагентства та спеціалізованих лісозахисних підприємств.

У разі виявлення неврегульованих та проблемних моментів шляхом проведення аналізу показників дії цього акта, шляхом внесенням відповідних змін ці моменти буде виправлено.

Цільові групи, які будуть залучатись для проведення відстеження, – Український науково-дослідний інститут лісового господарства і агролісомеліорації, Український науково-дослідний інститут гірського лісівництва, 24 територіальні органи Держлісагентства, 7 державних спеціалізованих лісозахисних підприємств, 802 власники лісів і постійні лісокористувачі.

Заступник Голови Державного

агентства лісових ресурсів України                                         В.Н. Бондар

 

 

Матеріали цього сайту доступні лише членам ГО “Відкритий ліс” або відвідувачам, які зробили благодійний внесок.

Благодійний внесок в розмірі 100 грн. відкриває доступ до всіх матеріалів сайту строком на 1 місяць. Розмір благодійної допомоги не лімітований.

Реквізити для надання благодійної допомоги:
ЄДРПОУ 42561431
р/р UA103052990000026005040109839 в АТ КБ «Приватбанк»,
МФО 321842

Призначення платежу:
Благодійна допомога.
+ ОБОВ`ЯЗКОВО ВКАЗУЙТЕ ВАШУ ЕЛЕКТРОННУ АДРЕСУ 

Після отримання коштів, на вказану вами електронну адресу прийде лист з інструкціями, як користуватись сайтом. Перевіряйте папку “Спам”, іноді туди можуть потрапляти наші листи.