По моим прикидкам, в целом по системе это дополнительный ежегодный налог от 600 млн.грн (0,3%) до 9.5 млрд.грн (5%). ХА-ХА (три раза)…Главное всё логично. Вы же сами отделили лес от земли и пользуетесь лесными ресурсами не пользуясь землей. Раз земля и лес разные объекты права значит и налогами их надо облагать по отдельности. Привет Максимычу и Петровичу… М.П.
Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання cтворення та діяльності сімейних фермерських господарств». Відповідний законопроект був зареєстрований за №6490-д та прийнятий Верховною Радою України 10 липня 2018 року.
Мета закону – створення через зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України правових, економічних та соціальних передумов для легалізації сімейних фермерських господарств з набуттям статусу фізичної особи-підприємця – виробника сільськогосподарської продукції, та, відповідно, у забезпеченні їм повноцінної участі в соціально-економічному житті держави із встановленням пільгового порядку сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску.
Також передбачається підвищення зацікавленості органів місцевого самоврядування в контролі над офіційним оформленням договорів оренди шляхом законодавчого встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за нерухоме майно, в тому числі земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок.
Серед іншого, новий закон розширює базу оподаткування місцевих бюджетів. Так, лісові землі додатково до рентної плати оподатковуватимуться земельними податком.
Законом вносяться зміни до Податкового кодексу України та законів України «Про фермерське господарство», «Про державну підтримку сільського господарства України», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Асоціація міст України висловлює подяку Представнику Голови АМУ у Верховній Раді України народному депутату Оксані Продан, яка ініціювала та відстоювала подані разом із Міжфракційним депутатським об’єднанням «За розвиток місцевого самоврядування» дві важливі правки до цього закону, що значно розширюють базу оподаткування місцевих бюджетів. Першу правку щодо оподаткування земельним податком земель лісового фонду парламент підтримав, однак дуга правка, яка стосується скасування пільг для ПАТ «Укрзалізниця» – не пройшла голосування.
Асоціація міст України продовжить відстоювати інтереси місцевих бюджетів у парламенті, зокрема, скасування пільг для ПАТ «Укрзалізниця», аже за даними Асоціації міст України, втрати місцевих бюджетів через нарахування пільг для цього підприємства становить 1,2 млрд грн на рік.
Довідково: загальна площа лісового фонду України становить – 10,4 млн. га, із яких вкритих лісовою рослинністю – 9,6 млн га. Ліси на території України розташовані дуже нерівномірно і сконцентровані переважно в Поліссі та в Українських Карпатах. Потенційні можливі доходи місцевих бюджетів від плати за лісові землі можуть скласти близько 12 млрд грн.
Для справки.
В новом законе указано:
Верховна Рада України постановляє:
І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:….
7. У статті 273:
пункт 273.1 викласти в такій редакції:
“273.1. Податок за лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством”;
доповнити пунктом 273.3 такого змісту:
“273.3. Ставки податку за один гектар лісових земель встановлюються відповідно до статей 274 та 277 цього Кодексу”.
Так как в Лесном Кадастре денежной оценки земель нет, приходится обращаться к статье 277.
Стаття 277. Ставки земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено
{Назва статті 277 в редакції Законів № 4834-VI від 24.05.2012, № 71-VIII від 28.12.2014}
277.1. Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, а для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
6 коментарів
popkov
Не хочется лезть в законы, но право постоянного лесопользования это следствие права постоянного землепользования. Подтверждается оно по разному. В НПП , как мы знаем, могут входить земли не исключенные из земель других постоянных пользователей. Тут надо смотреть материалы судов и указы о создании НПП.
Что касается Гуцульщины, то там налицо многие признаки самозахвата парком чужой территории. Не хочу влезать в эту тему: здесь по ней специалистов и без меня хватает. Однако не удивлюсь, если мы станем свидетелями многомиллионных нарушений в работе этого НПП.
popkov
Вопрос не в наличии бумаг. В Украине все государственные или иные лесные структуры – постоянные ЗЕМЛЕ – и ЛЕСОпользователи… Одного без другого я ещё не встречал…жа и законодательство не предусматривает. Хотя с позиций элементарной логики, трудно считать пользователем, к примеру, природный заповедник? Это просто очередной пример ущербности правовой модели, которую выбрала Украина для управления своим лесом.
Петро Тєстов
Що модель маразматична – я з Вами згоден повністю. Але ситуація, коли лісокористувач не є землекористувачем бути може (хоча це – ідіотизм). Завтра спробую знайти судові рішення по Гуцульщині та Слобожанському НПП. У них немає актів на землю – і тому суд вирішив, що вони не повинні сплачувати шкоду за “самоволки” на їх території. Хоча та ж Гуцульщина лісокористувачем є, і рубки проводить на території “з вилученням”.
popkov
Как раз здесь противоречия нет. Акты на право пользования землями у многих в сейфах, у иных в процессе оформления..Что касается этого закона, то я не сомневаюсь что его пересмотрят…
Всё что мы сегодня наблюдаем – это следствие проблем, которые накапливались, более того искусственно создавались, десятилетиями… Самое для меня интересное, что оказывается во всем этом виноват М.Попков…
Петро Тєстов
Деякі лісгоспи таких актів не мають і не будуть мати найближчим часом – бо або немає грошей, або мають “проблемні” ділянки.
А ліс рубати зараз можна не тільки без землі, але і без матеріалів лісовпорядкування. Можу навести багато прикладів – і ПЗФ, і комунальні лісгоспи..
SRB
Теперь лх будут от земель лесного фонда открещиваться как черт от ладана. Меньше земли – меньше налогов. Противоречие. А на каком основании рубят лес не на своей земле. Уголовная ответственность? Придется вместо лесопилок платить налоги. Браво! Как хитро зашили норму в закон про семейные фермерские предприятия. Вот уж точно дьявол кроется в деталях.
Comments are closed.